Dragon Storm Fantasy Sosyal Medya Yönetimi! Pazarladığınız ürün her ne olursa olsun, kullanıcılar tarafından bir geri bildirime ihtiyaç duyar. Sektör bağımsız her ürün için ve tabii ki oyunlar için de geri bildirimin ve destek almanın ilk akla gelen yolu, sosyal medya üzerinden iletişime geçmektir. Oyuncular, oyunla ilgili ne severlerse ya da neyden nefret ederlerse direkt olarak sosyal medya kanallarınızdan size ulaşırlar. Türkiye’de ve globalde de destek talebi açmadan önce ilk başvurulan yer her zaman sosyal medya kanalları olmuştur.

Dragon Storm Fantasy Sosyal Medya Yönetimi

  • Sosyal Medya Stratejisinin Yaratılması

  • Sosyal Medya Yönetimi (İçerik ve Görseller)

  • Sosyal Medya Moderasyonu

  • Raporlama

Globalde başarılı olmuş ve Türkiye’de de %100 Türkçe içerik ile 2020’nin Mayıs ayında varolan Dragon Storm Fantasy’nin oyuncularla iletişimini sağlamak için Gaming in Turkey olarak kolları sıvadık.

İlk işimiz bir sosyal medya stratejisi oluşturmak oldu tabii ki. Oyunumuzun sosyal medya sayfalarından oyuncularla nasıl bir dilde konuşulacağı, hangi başlıklarda ne tarz içerikler oluşturulacağı vb. doneleri çıkartarak yola koyulduk.

Oluşturduğumuz strateji doğrultusunda, Dragon Storm Fantasy’nin sosyal medya kanallarındaki içerik planını oluşturduk ve bu içerik planına ve içeriklere göre de görselleri hazırlayarak belirli bir takvim doğrultusunda paylaşımlarımıza başladık. Tabii ki sosyal medya kanallarımız üzerinden gelen mesajlarda, oyun ile ilgili detaylar ve oyunun açılış tarihi en çok merak edilen soru başlıklarının başında geliyor. Bizlerle iletişime geçen herkese tek tek cevap vermeye de özen gösteriyoruz.

Dragon Storm Fantasy Sosyal Medya Yönetimi

Tags: Dragon Storm Fantasy / game social media / oyun ajansı sosyal medya yönetimi / social media / social media agency / sosyal medya yönetimi