Türkiye’nin 180 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip olan ilk entegre telekomünikasyon operatörü olan Türk Telekom’un oyun ve espor ajansı olarak 2022 yılında GAMEON’u hayata geçirdik. GAMEON, Türk Telekom’un oyun dünyasına ve oyunculara yönelik olarak oluşturduğu, genç, dinamik, avantajlı ve heyecanlı bir parçası olarak ekosistemdeki yerini aldı.

2022’nin şubat ayında lansmanı gerçekleşen GAMEON’un kurumsal kimliği, yapısı ve özelliklerini özenle belirledik. Türk Telekom deneyimleri ve gücünü arkasına alan GAMEON, genç ve dinamik enerjisi ile 21 Şubat 2022’de oyuncuların arasına katıldı. Şubat ayında gerçekleşen lansmanın ardından son hız kampanya ve iş birliktelikleri içerikleri için çalışmayı sürdürdük. Henüz çok genç bir marka olmasına rağmen Türkiye’de birçok ilki gerçekleştiren Türk Telekom GAMEON ile 2022’de çok fazla yol kat ettik.

2022 yılı boyunca GAMEON’un Instagram, Facebook, Twitter, Youtube, Twitch, TikTok ve Discord hesaplarını oluşturduk ve yönetimini üstlendik. GAMEON’un sosyal mecralarında oyun dünyasından bilgiler, oyunlardan ipuçları, oyunculara yönelik cihaz teklifleri, oyun dünyasından markalarla iş birliktelikleri, kampanyalar, GAMEON’un sunduğu avantajlar, çekilişler, “Loot Günleri”, hediyeli yarışmalar, oyun geceleri, etkinlikler ve daha birçok başlık altında yüzlerce içerik ürettik. Tiktok ve Instagram Reels için bilgilendirici ve eğlenceli video içerikleri ürettik.

GAMEON’un sosyal medya kanallarından paylaşılan içeriklerimizle;

  • 40M erişime,
  • 40.000+ beğeniye
  • 16.000+ yoruma ulaştık.

Oyun dünyasının öncü markası GAMEON için oluşturduğumuz Discord kanalımızda 2022 yılı boyunca birçok etkinlik ve organizasyon gerçekleştirdik. Discord kanalının oluşturulması ve yönetilmesi süreçlerindeki tüm sorumlulukları GAMEON’un oyun ve espor ajansı olarak biz üstlendik. Sunucunun yönetilmesi için gerekli moderasyon desteğinin yanı sıra yaratıcı ve eğlenceli içeriklerimizle de platformu besledik. Stratejimizde, oyuncuların en çok kullandığı platformlardan biri olan Discord’a büyük önem vererek oyuncularla birebir iletişime geçmeyi ve onların arasında yer aldığımızı göstermeyi hedefledik. Düzenlediğimiz oyun geceleri, Discord yarışmaları, Kelimelik etkinlikleri, maç izleme etkinlikleri, sohbet geceleri gibi birçok organizasyona yüzlerce oyuncunun katılımını sağladık.

GAMEON’un kapalı platform Discord kanalını bir yılın sonunda;

  • 4.700+ kişinin katıldığı büyük bir sunucuya dönüştürdük.

GAMEON ile oyun dünyasının pandemi gölgesinden sıyrılarak yeniden yüz yüze bir araya geldiği GAMEX oyun fuarındaki yerimizi aldık. GAMEON için hazırladığımız standımızda fuarı ziyaret eden oyuncuları eğlenceli etkinliklerimiz, oyunlarımız ve birbirinden değerli hediyelerimiz ile ağırladık. CS:GO ve FIFA turnuvasının yanı sıra eğlenceli soru-cevap etkinlikleri, sürpriz hediyeler ve çekilişler ile oyunculara birbirinden güzel ödüller dağıttık. 19-22 Mayıs 2022 arasında gerçekleşen GAMEX fuarından yaptığımız günlük canlı yayınlarımızla GAMEON Twitch kanalından, fuara katılamayan oyunculara da seslendik. Bu keyifli etkinlik boyunca fuara katılan on binlerce oyuncu ile yüz yüze tanıştık.

Oyunu ve oyuncuyu öncelik haline getirdiğimiz GAMEON çatısı altında kurulduğu ilk yılda büyük bir espor organizasyonu da gerçekleştirdik. GAMEON 2022 Espor Turnuvaları başlığı altında 6 ay sürecek CS:GO ve PUBG: BATTLEGROUNDS serüvenini GAMEX’te açıklayarak başlatmış olduk. Haziran – Kasım 2022 arasında gerçekleşen turnuva elemelerini Aralık ayındaki büyük final ile taçlandırdık. Toplam 200.000 TL nakit ödüle ek olarak birçok ekipman ve hediye çeki ödüllü bu turnuvamızda yüzlerde esporcuyu ağırladık. Profesyonel ve yarı profesyonel birçok takım ve oyuncuyu ağırladığımız turnuvamızla adımızdan söz ettirmeyi başardık.

Türk Telekom GAMEON için yıl içerisinde birçok influencer ile anlaşmalar yaparak tanıtım çalışmaları gerçekleştirdik. GAMEON 2022 Espor Turnuvaları kapsamında 10000days ve AlpTv ile çalıştık. Turnuvaların tanıtımının yanı sıra aylık finallerinde yorumculuk görevini üstlenen influencerlarımız ile keyifli bir dönem geçirdik. Ayrıca oyun dünyasının en sevilen isimlerinden biri olan Elraen ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda hem turnuva içeriklerimizi hem de GAMEON’u tanıtarak on binlerce kişiye ulaştık. Gerçekleştirdiğimiz canlı yayın entegrasyonları ile hem oyunculara hediyeler dağıttık hem de markamızı oyun dünyasında adı sıkça duyulan bir marka haline getirdik.

2022 yılı GAMEON ve bizim için oldukça yoğun ve başarılarla dolu geçti. Türk Telekom’un oyun ve espor ajansı olarak yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz sosyal medya içerik üretimi ve hesap yönetimi, dijital pazarlama, influencer marketing gibi birçok farklı alanda GAMEON’a 360 derece hizmetlerimizle öncülük ettik.

Türk Telekom GAMEON 2022 Sosyal Medya Yönetimi

Tags: GAMEON / oyun ajansı sosyal medya yönetimi / sosyal medya yönetimi / Türk Telekom