Black Desert Ekim 2019 PR! Gaming In Turkey olarak, oyun dünyasının başarılı isimlerinden biri olan Black Desert Türkiye ve MENA için Ekim ayında 4 adet PR çalışması gerçekleştirdik. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu PR çalışmaları Türkiye’nin sevilerek takip edilen 64 farklı dijital oyun sitesinde ve diğer haber medya sitelerinde yayınlandı.

Yayınladığımız Black Desert Ekim 2019 PR bültenlerinin konuları şu şekilde:

  • Av Mevsimi Serüveni Tüm Hızıyla Devam Ediyor
  • Black Desert Türkiye ve MENA’da yenilenen arayüz tasarımı
  • Black Desert Türkiye&MENA dünyası Cadılar Bayramı kutlamalarına hazırlanıyor!
  • Cadılar Bayramı ve Okyanus Çağı Etkinlikleri Devam Ediyor

 

Maceracılar sonbahar serüvenlerine oyun içi petleriyle birlikte birbirinden eşsiz ödülleri kazanarak başladılar. Maceracıların birbirinden sevimli yeni petlere sahip olabildikleri üç yeni görev de oyuna eklendi, bunlar: Bartali’nin Kaba Tüylü Köpeği, Kalis Delphe Şahini, Bareeds Junaid Kedisi.

16 Ekim tarihine kadar, at eğitme ve çiftleştirme, ekstra %50 Binek EXP ve %100 Eğitim EXP sağlarken, ayrıca daha üst aşama at sahibi olma şansını da arttırdı. Maceracılar eğer 15 level ve üzerinde bir ata sahipdilerse, köylerde bulunan Ahır Bekçisi NPC’lerine giderek, İmparatorluk Teslimatı gerçekleştirebildiler.

Dönem boyunca kazanılan ödüllerin bereketini arttırmak için, Av Mevsimi 16 Ekim’e kadar sürdü ve ek bir etkinlik ile devam etti. Etkinlik boyunca, avcılık, toplama ve balık tutma becerilerini deneyimleyenler için, Nadir/Eşsiz Malzeme Paketi kazanma şanslarını arttırdı. Tüm Maceracılar, özel yükseltme eşyalarıyla, ağzına kadar dolu Nadir/Eşsiz Malzeme Paketlerini kazanmak için yerlerini aldı.

Oyun deneyimini daha rahat ve kullanışlı hale getirmek için yapılan kullanıcı arayüzü tasarımı yenilemesi bu hafta Black Desert Türkiye ve MENA’ya eklendi. Ayrıca ilk arayüz yenilemesi NPC ve oyun içi mağaza arayüzlerinin karmaşıklığını çözmek için geldi; NPC konuşma ekranları ve takas butonları Maceracıların takas yapabilecekleri eşyaları veya mevcut görevlerini tarayabilecekleri ayrı özellikler ile birlikte geldi! Bilgi edinme ve göreve devam etme gibi butonla etkileşim üzerine gerçekleşen özellikler ise “sohbet” butonuna basılarak ulaşılabilir oldu. Arayüz geliştirmeleri Stable, Harbor, Breeding Market ve diğer ekranlarda Maceracıların kullanımına sunuldu.

Yeni arayüz tasarımının tadını çıkarırken, 250 veya üzerinde bir AP’ye sahip olmaları önerilen Maceracılar, Kara Ruh’un Pençesi parçası veya Kurtulmuş Kayalıklara Ait Tarihi Litograf kullanarak girebilecekleri Hasrah Kadim Harabaler‘de bulunan kapının açıldığı av bölgesi Kratuca Kadim Harabelerini keşfedebildiler. Avlanma ile eşya elde etme oranı 16 Ekim’e kadar %50 arttı. 22 Ekim’e kadar Maceracıların Elion’un göz yaşı, Zanaatkarın Hafızası ve Lauren Aile Kutusu gibi eşyaları VEFA karşılığında elde edebildikleri bir VEFA etkinliği düzenlendi.

Cadılar Festivali eğlencesini 6 Kasım’a kadar 4 farklı ön etkinlik ile bu özel günü kutlamaya başlayan olan Maceracılar, Black Desert Dünyası’nda gezinen Cadılar Bayramı’na özel Boss Spook’a meydan okuyarak eşyalar kazanabildiler.

İkinci büyük bir güncelleme ile Okyanus Çağını kutlamaları kapsamında, maceracılara  destek olan gemi inşaası için eşya toplayabildikleri 3 ön etkinlik de yapıldı.

22 Ekim tarihine kadar Black Desert Türkiye ve MENA’da devam eden VEFA Etkinliği sayesinde Maceracılar %10 İndirim Kuponu, Binek Becerisi Değişim Kuponu, Zanaatkar Hafızası, ve Lauren Ailesi Hediye Kutusu gibi çeşitli eşyalar kazanabildiler.

GM’ler Cadılar Bayramı için özel bir etkinlik hazırladı. Maceracılar, Black Desert Türkiye ve MENA’da Eşya Düşürme Artış Parşömeni (60 dk.) ödüllü Cadılar Bayramı arka planıyla kendi oyunlarının ekran görüntülerini almaya başladı. En iyi ekran görüntülerini çeken 5 Maceracı, sadece oyun içi mağazalardan satın alınabilen Cadılar Bayramı Süslemeli Mobilya Seti ile ödüllendirildi.

Hekaru, Candidum, Goldmont küçük, orta ve büyük Savaş Gemisi ve Kara Pas da dahil olmak üzere Deniz Canavarlarını alt edenler, 13 Kasım Çarşamba gününe kadar 5 kat daha fazla Denizcilik EXP’i kazanabildiler. Hot Time ve Kara Borsa etkinlikleri de yine 6 Kasım Çarşamba gününe kadar devam etti.

Tüm Black Desert oyun paketlerinde 6 Kasım’a kadar resmi internet sitesi üzerinden yüzde 50 indirim uygulanırken, 2 Kasım Cumartesi gününe kadar Steam mağazasında da satışlar yüzde 50 indirimli oldu.

Black Desert Ekim 2019 PR

Tags: black desert / black desert turkey marketing / game pr / game pr in turkey / mmorpg games