Heavy Metal Machines Ekim 2019 PR! Gaming In Turkey olarak, Tamamen ücretsiz oynanabilen, hızlı tempolu “Araba Savaş MOBA oyunu Heavy Metal Machines” için Ekim ayında 2 adet PR çalışması gerçekleştirdik. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu PR çalışmaları Türkiye’nin sevilerek takip edilen 23 farklı dijital oyun sitesinde ve diğer haber medya sitelerinde yayınlandı.

Heavy Metal Machines Ekim 2019 PR bülteni kapsamında yayınladığımız PR bültenlerinin konusu şu şekilde:

  • Heavy Metal Machines 5 bin euro ödül havuzuyla Metal League 6’yı duyurdu!
  • Heavy Metal Machines’in Cadılar Bayramı temalı etkinliği başlıyor

Heavy metal müzikten ilham alan araba savaşı MOBA oyunu Heavy Metal Machines, altı saatten dört saate indirilmiş savaş süresiyle birlikte altı sınıflandırma adımıyla oyuncuların elemelerde yer almasını sağladı. Ayrıca katılımın tamamen ücretsiz ve elemelerin herhangi safhasında her seviyeden oyuncuların kaydolabileceklerini duyurdu.

ESL Play ile ortaklaşa düzenlenen turnuva 19.00 – 23.00 saatleri arasında Elemeler ve Playoff karşılaşmalarıyla, iki aşamadan oluşan setler ile 26 Ekim 2019’da başlayarak her Cumartesi düzenleneceği açıklandı. Karşılaşmalarda en yüksek puanı elde eden sekiz takım, 7 Aralık Cumartesi günü gerçekleşecek olan Playoff karşılaşmalarına katılmaya hak kazanacağı belirtildi.

Yarı ve büyük finaller, YouTube, VK ve Twitch platormlarında Heavy Metal Machines kanallarında yayınlandı ve Best-of-Three karşılaşmaları sonrası kazanana karar verildi. Şampiyon takım 2 bin euro, ikinci takım bin 500 euro, üçüncü takım bin euro ve turnuvayı dördüncü sırada tamamlayan takım 500 euro nakit para ödülü ile ödüllendirildi. Hoplon CEO’su Rodrigo Campos, “Heavy Metal Machines ve Metal League 6 dünyası artık her zamankinden daha heyecanlı! Önceki turnuvalara bakacak olursak, yaklaşık 50 takımın turnuvada yer almak için kaydolmasını bekliyoruz. Herkes 5 bin euro değerindeki ödül havuzundan pay almak için turnuva hazırlıklarına başladı bile!” dedi.

Heavy Metal Machines Ekim 2019 PR

Tags: digital game marketing / digital game marketing in turkey / digital game pr / game marketing agency / game pr / game pr in turkey / heavy metal machines / hoplon / moba games