Doraemon Art – Basılı Malzemeler; Partnerimiz Doraemon için stratejimiz marka bilinirliğini arttırmaktı. Özellikle hedef genç kitle olduğu için 360 derece pazarlama sistemini seçtik ve birden fazla reklam kanalını eşzamanlı kullandık, hem offline hem online olarak. Stratejinin bir ayağı ise Anaokulları idi. Yaz dönemi ile beraber, 5 ila 7 yaş arasındaki gençlerimize ulaşabilmek adına seçtiğimiz anaokullarında Doraemon Sihirli Günler etkinlikleri düzenledik. 20’ye yakın anaokulu ile yaptığımız anlaşma sonrası yaklaşık 2 saat süren sevimli etkinliklerimizi başta İstanbul ve çevresi olmak üzere gerçekleştirdik. Doraemon Sihirli Günler etkinlikleri her hafta farklı anaokullarında saat 10:00 ile 12:00 arasında gerçekleştirildi.

DORAEMON ANAOKULU ETKİNLİKLERİ İÇERİK

 • Doraemon Kimdir
 • Doraemon İzleme Seansı
 • Doraemon ile Boyama Zamanı
 • Doraemon Şarkısı

10 DAKİKADA DORAEMON ANLATIMI

 1. Doraemon POP malzemeleri ile süslediğimiz ortamda konuşmacımız Doraemon’u gençlerimize anlattı.
 2. Küçük kartonlara hazırlanan Doraemon’un sihirli aletleri gençlere dağıtılarak bunların ne işe yaradıkları soruldu.
 3. Doraemon’un özel maskotu konuşma sonrası gençlerle buluştu ve fotoğraflar çekildi.
 4. Seçilen bir bölüm hep beraber izlendi ve üzerinde konuşuldu.
 5. Doraemon Boyama kitapları ile eğlenceli boyama aktiviteleri yapıldı
 6. Doraemon’un Türkçeleştirdiğimiz şarkısı hep beraber söylendi

DORAEMON ART – BASILI MALZEMELER

 • Doraemon Roll-Ups
 • Doraemon Duvar Saati
 • Doraemon Boyama Kitabı
 • Doraemon Posterleri

AI Turkey Hakkında;

Animation International Limited (AIL) – Asya’da 40 yılı aşkın bir süredir sektörün öncü lisans ajanslarından biridir. 1960’larda Bay Hiroshi Kondo tarafından kurulan AIL Asya’da 13 ülkede faaliyet göstermekte ve kendi sektörlerinin güçlü isimleriyle ortak çalışmalar yapmaktadır. AIL; Turner, STAR TV, Viacom gibi network şirketleriyle partnerlik yapmış olup, 7Eleven, Wal-Mart, Carrefour, Tesco, McDonald’s, KFC, vb. diğer güçlü markalarla ortak çalışmalar yapmıştır. Yıllar önce “Doraemon”u pazara sunan AIL , lisanslama ve merchandising işinde sınırlarını 13 ülkedeki resmi ofisi ve dünyanın daha birçok ülkesindeki bağlantılı firmalarıyla 100’ü aşkın markaya hizmet vererek genişletmektedir. AI TÜRKİYE –  AIL’nin son iştirakidir. 2015 başında hayatına başlayan AI Türkiye, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerini de içine alan bir bölgeden sorumludur.

www.ai-turkey.com

www.doraemon.com.tr

Doraemon Hakkında;
Doraemon 3 Eylül 2012’de yaratılan kedi tipi bir robottur ve Nobita’yı kendinden korumak için Nobita’nın büyük büyük torunu Sewashi tarafından gelecekten gönderilir. Her zaman iyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışıyor olsa da, bazen göbeğindeki 4 boyutlu sihirli cebinden çıkardığı sihirli aletler işleri daha da kötü duruma sokar. Gelecekten Gelen Mavi Renkli Robot Kedi olarak bilinen Doraemon, her zaman iyi niyetlidir, hep güler yüzlüdür ve Dorayaki (bir Japon tatlısı) yemeden duramaz.

DORAEMON ART – BASILI MALZEMELER

Tags: book / doraemon / doraemon poster / doraemon saat / doraemon sanat / kitap / poster / roll-up / saat