PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi!

Birinci yıl dönümü kapsamında dünyanın birçok yerinde özel partiler düzenleyen PUBG Mobile, en çok oynanılan ülkelerden biri olan Türkiye’yi de unutmadı ve Türk oyunculara özel muhteşem bir birinci yıl partisi düzenlemeye karar verdi.

Biz de Gaming in Turkey ekibi olarak PUBG Mobile’in birinci yılına özel düzenlenen partinin tüm organizasyonu, başvuru süreci, PR ve pazarlama taraflarında full destek verdik.

Ortalama 1.5 ay süren hazırlık sürecinde partiye katılmak için oluşturduğumuz başvuru formuna toplamda 3000’den fazla oyuncu başvurdu. Başvuran oyuncular arasından değerlendirme kriterlerimiz sonrasında seçilen 100 kişi, PUBG Mobile’ın özel davetlisi olarak birinci yıl partisine katılmaya hak kazandılar.

PUBG MOBILE 1. YIL ORGANİZASYONU

Dünyanın ve şüphesiz Türkiye’deki oyuncuların da merakla takip ettiği PUBG Mobile’ın birinci yılı organizasyonunu Gaming in Turkey olarak 7 Nisan Pazar günü gerçekleştirdik. Pazar sabahı İstanbul’un en önemli tarihi mekanlarından biri olan Sultanahmet meydanında partiye katılmaya hak kazanan oyuncular, influencerlar ve cosplayler ile birlikte İstanbul temalı fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirdik.

İstanbul turu için hazır olan ekip T2 model araçlarla Eminönü, Galata Köprüsü, Tophane ve Dolmabahçe gibi tarihi yerleri gezerek boğazın eşsiz manzarasını seyretti. İlginin yüksek olduğu gezide fotoğraf çekimi yapılarak oyunculara keyifli sohbet etme imkanı sağlandı.

İstanbul turunun ardından parti mekanı olan Barbaros’taki The Point Hotel’de yer alan The Game’e doğru yol aldık.

Razer sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz etkinliğin The Game bölümünde turnuvalar, soru-cevap etkinlikleri ve lezzetli yemekleri oyuncularla buluşturduk. Soru-cevap ve turnuvaların yapıldığı etkinlikte partiye katılan PUBG Mobile oyuncularını ödüllendirdik.

Unutulmaz bir gün yaşayan oyuncular turnuvalarda kıyasıya mücadele etti. Duo ve Solo olmak üzere iki farklı turnuva gerçekleştirdik. PUBG Mobile DUO turnuvasında birinci takım; Razer Kraken Tournament Edition kulaklık x2, Royale Pass 6 ödülleri ve 100 dolar UC x2, birinci yıla özel pin kazandı. İkinci takım; Royale Pass 6 ödülleri, 90 dolar UC x2, birinci yıla özel pin kazanırken üçüncü takım ise Royale Pass 6 ödülleri, 65 dolar UC x2 ve birinci yıla özel pin kazandı.

Turnuvanın ikinci ayağı olan PUBG Mobile Solo turnuvasında ise birinci takım, Razer Kraken Tournament Edition kulaklık, Royale Pass 6 ödülleri, 100 dolar UC, birinci yıla özel pin kazandı. İkinci takım; Royale Pass 6 ödülleri, 100 dolar UC, birinci yıla özel pin ve üçüncü takım ise Royale Pass 6 ödülleri, 90 dolar UC ve birinci yıla özel pinin sahibi oldu.

Keyifli anların yaşandığı partide soru-cevap etkinliği ile oyuncular PUBG Mobile’a dair bilgilerini yarıştırdı. 40 adet sorunun yer aldığı aktivitede katılımcılara, 20 sözlü, 10 adet görsel ve 10 adet sesli soru yönlendirdik. Bütün katılımcıların adının yazılı olduğu torbadan çekiliş yapılarak ismi yer alan kişilere sorular yönlendirdik. Doğru yanıt veren oyuncular 5 dolarlık UC ödülünün sahibi oldu. Ayrıca partiye katılan oyunculara PUBG Mobile çantaları, kalemler, stickerlar ve t-shirtler de hediye ettik.

Oyun camiasının bildiği ve ilgi ile takip ettiği Umutcan Erkut ve Eren Aktan partinin sunuculuğunu üstlendi. Unlost, Duygu Köseoğlu, Diren Can, Egoist Pati, Kızıl Pati, Mr. Safa, Onur Doruk, Volentes, Aybuse, Kemal Eray Sönmez, Tuğçe Bağcı ve Boran Mahmutoğlu katılım sağlayan influencerler arasında yer aldı. Influencerler ile sohbet etme imkanı bulan oyuncular oyun ile ilgili düşüncülerini birbirleri ile paylaştı.

PUBG MOBILE Hakkında

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS dünyasına dayanan PUBG MOBILE, 2017 yılında, piyasaya çıktığı günden bu yana eşsiz Battle Royale deneyimini oyun dünyasında fırtına gibi estirmeye devam ediyor. Battle Royale, maksimum 100 oyuncunun paraşütlerle haritadaki çeşitli bölgelere atladığı ve savaşarak hayatta kalmaya çalıştığı, en son hayatta kalanın ise her şeyi aldığı bir oyun türüdür. Oyuncular kendi silahlarını, araçlarını ve teçhizatlarını bulup donanarak, görsel ve taktiksel açıdan zengin savaş alanlarında rakiplerini alt etmek için kıyasa mücadeleler verirler. Ayrıca, zamanla daralan oyun alanı oyuncuları en çok zorlayan çevresel etkenlerden biri.

PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi

PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 29
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 28
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 27

PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi

PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 25

PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi

PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 22

PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi

PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 15
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi - 14
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 14
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi - 13
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 13
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 12

PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi

PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 10
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 9
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 8
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 7
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 6
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 5
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 3
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 2
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi
PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – 4

PUBG Mobile Birinci Yıl Partisi – Purple Pan Creative Agency

Tags: aybuse uslu / diren can / Duygu Köseoğlu / egoist pati / game agency / game marketing agency / influencer marketing / influencer marketing agency / pubg mobile / razer / umutcan erkut / unlost