BASF ve SANALIKA OYUN İÇİ ENTEGRASYON

BASF Sanalika oyun içi entegrasyonu Mixx Awards’ta Oyun İçi Reklam kategorisinde Golden Mixx ödülüne layık görülmüştür.

Dünyanın lider kimya şirketi BASF, “Sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz” misyonuyla, çocuklara kimyayı ve bilimi sevdirmek için dünya çapında “Kids’ Lab” sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Kids’ Lab bugüne kadar 35 ülkede 500 bine yakın çocuğa ulaştı. Türkiye’de ise 10.000’den fazla çocuğu bilimle buluşturdu.

BASF, Kids’ Lab’i etkinlik alanlarının dışında, Türkiye genelinde tüm çocuklara ulaştırmak, amacıyla, Türkiye’de yaratılan sanal dünya oyunu Sanalika ile işbirliği yaptı. Bu sayede, Türkiye’nin her ilinden çocuk, oyun içi farklı kurgularla bilimin mucizelerine dijital bir dünyada adım atmış oldu.

BASF için Sanalika’da özel bir “Kimya adası” yaratıldı. Burada kullanıcılar diledikleri gibi gezerek, kimyayı eğlenceli bir şekilde öğrenme ve sanal ortamda deneyimleme şansına sahip oldular. BASF 150. Yıldönümü oyun içi kutlamalarında oyuncular doyasıya eğlendiler ve BASF’nin 150.yılını kutladılar.

Mikroskop atölyesi çalışmaları Sanalika’ya da taşındı. Böylece kullanıcılar, sanal dünyada günlük hayatlarında gördükleri maddeleri mikroskopla inceleme şansı buldular. 150. yıldönümünde, dünyadaki zorluklara çözüm aramak üzere, herkesi online tartışma platformu Creator Space’de söyleşiye davet eden BASF, geleceğimizin karar vericileri olan çocukların fikirlerini de Sanalika üzerinden aldı.

4 aylık çalışma sonunda;

605.128 tekil kullanıcı 964.909 görev tamamlandı.
Ortalama bir görevi tamamlamak 10 dakika sürdü.
BASF, toplamda 9.649.090 dakika süresince hedef kitlesi olan çocuklarla etkileşimde oldu ve kimyayı sevdirdi.

Sanalika platformunda oluşturulan “Hayatın içinde kimya” videosu, BASF ve AKUT işbirliğiyle düzenlenen “Hayatın içinde kimya!” projesi çerçevesinde, ilköğretim öğrencileriyle paylaşılmaya devam ediyor.

Unutmayın; Geleceğin bilim insanları Türkiye’nin her yerinde! BASF ve Sanalika

BASF HAKKINDA

Kurumsal hedefimizle uyumlu olarak 114.000’in üzerinde çalışanımız, neredeyse her ülke ve sektörde yer alan müşterilerimizin başarısına katkıda bulunmak için çalışıyor. Geniş ürün portföyümüz, kimyasal ve plastiklerden performans ürünlerine, bitki koruma ürünlerinden petrol ve gaza kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor. BASF, 2016’da, 58 milyar avroluk satış ve yaklaşık 6.3 milyar avroluk özel kalemler öncesi gelir bildirdi. Ekonomik başarıyı, çevresel koruma ve sosyal sorumlulukla birleştiriyoruz. Araştırma ve inovasyon aracılığıyla, neredeyse tüm endüstrilerde yer alan müşterilerimizi toplumun mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamaları için destekliyoruz. Bu katkıyı kurumsal mesajımızla özetliyoruz: Sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz.

BASF ve SANALIKA OYUN İÇİ ENTEGRASYON

Tags: basf / desktop video / mixx awards / netcom / production / video