BOSCH SANALIKA VİDEO PRODÜKSİYON

Bosch Sanalika Tanıtım Videosu: Yıllardır gençlere ve çocuklara çevre bilincini, doğayı, doğal hayatı tanıtan ve doğa sevgisi aşılayan Bosch Çevre Kulübü 2016 yılında da gençler ve çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projelerine devam etti. Popülerliğini yıllardır koruyan Sanalika oyun platformu, yıl boyunca birden fazla etkinlikle oyunculara hem zevkli anlar yaşattı hem de onların bilinçlenmesini sağladı.

Bosch Sanalika Tanıtım Videosu: Yıl boyunca yapılan etkinliklere 22 Mart Dünya Su Günü ile başlandı. Konunun önemine dikkat çekmek, çocukları ve gençleri bu konuda bilgilendirmek için su tasarrufu görevi yapıldı. Sanalika içindeki geliştirmeyle bulaşıkların elde değil de bulaşık makinesinde yıkanması ile nasıl bir tasarruf sağlanacağı anlatıldı ve yaşam kaynağımız olan suyun, bilinçli kullanmadığımız takdirde tükeneceği mesajı verildi. 23 Nisan’da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resim yarışması düzenlendi; dereceye giren resimler, Sanalika içerisinde yer alan Resim ve Sergi Sarayı binasında sergilendi.

Mayıs ayı geldiğinde Anneler Günü için, annelerimize en güzel hediyenin aslında çocukları ve çocuklarının sevgisi olduğu mesajı verildi. Oyun içinde Bosch Çevre Kulübü adına yeni bir mesaj alanı açıldı. 14.260 tekil kullanıcı, oyun içi ekran görüntüsünü aldı ve annelerine “Anneler Günü” mesajlarını iletti. Yaz döneminde, “Sağlıklı Beslenme” konusu ele alındı ve Sanalika oyuncuları organik meyveleri tarlalardan toplayıp meyve sıkacaklarında sıkma görevini yerine getirdiler.

Böylece, konsantre ürünler yerine, taze meyve sularının çok daha sağlıklı olduğu vurgulandı. Son olarak, tüm yıl boyunca gerçekleştirilen bu görevler dışında, Bosch Çevre Kulübü, Aralık ayında oyunculara görev vermek yerine onları, kulübün düzenlediği “Yeni Yıl” partisine davet etti. Tüm sosyal medya kanallarından, oyun içi anlık iletilere kadar tüm alanlarda duyurular yapıldı. 31 Aralık 2016 günü, 38.000 tekil kullanıcı, yeni yıla Bosch Çevre Kulübü’nün Sanalika’da düzenlediği partiler, konserler, kutlamalar ve etkilinler eşliğinde girdi.

Bosch Sanalika Tanıtım Videosu: Yılsonunda, yapılan tüm bu etkinlikler ışığında,

1.795.048 görev alındı, bunların 1.610.721’i tamamlandı. Görevleri tamamlayan toplam tekil kullanıcısı sayısı ise 945.749 oldu. Ortalama görev tamamlama süresi 13 dakika iken oyuncuların BÇK markalı içerik ile geçirdikleri toplam süre 20.939.373 dakikaya oldu. Bu da,348.989 saate,yani 14.541 güne ya da diğer deyişle 39,8 yıla denk geliyor. Oyun içine açılan Bosch Sanal Mağazaya 2,5 Milyon tekil kullanıcı, toplam 4,4 milyon ziyaret gerçekleştirdi.

BOSCH SANALIKA TANITIM VIDEOSU

Bosch Sanalika Tanıtım Videosu: Bosch Çevre Kulübü 2016 yılında da milyonlarca gence, onların dünyasında, onların sevdiği tarzda ulaştı; onları hem eğlendirdi hem de bilinçlendirdi.

INFLUENCER MARKETING

Influencer Marketing, Native Marketing, Performans Reklamcılığı, Dijital Ünlüler, Dijital Fenomenler T.I.P-Effect, bir Video & Fikir evidir. Influencer Marketing Native Marketing; Milenial kuşak tarafından çağımızın en büyük iletişim aracı haline gelen video ve sosyal medya kavramını, platform bağımsız (platform bağımsızdan kastımız sadece bir platforma bağlı kalmadan tüm dijital kanalların kullanımıdır.), markalar özelinde en etkin şekilde kullanan ve markalarına, partnerlerine ve reklamverenlere hedeflerine en uygun ve en etkin native reklam seçeneklerini sunan genç bir ekiptir.

Bizimle beraber, markanızı popüler sosyal medya fenomenleri, markanızına en uygun ünlü isimlerle tanıtabilir, viral video içerikleri sosyal medya yayılım stratejileri ile milyonlara göz açıp kapayıncaya kadar ulaştırabilirsiniz. (Youtube, Twitter, Instagram, Twitch TV, Periscope, Scorp, Vine dijital fenomenleri, kendi alanında uzman ünlü isimler, prodüksiyon, masaüstü video, şirket tanıtım videoları, 360 derece özel videolar, dijital yayılım stratejileri). Influencer Marketing reklam metodu ve T.I.P Effect (video ajansı) ile, markanızın iletmek istediği mesajı sosyal medya kanallarında yüksek takipçiye sahip yüzlerce yetenek ile büyük kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Ünlü isimler, sosyal medya fenomenleri, influencerlar ya da başka bir deyişle milenial kuşağın dijital ünlüleri Milenial kuşağın en etkin kullandığı kanallar artık markanızın reklamları için emrinizde. T.I.P Effect ailesi olarak sizleri bu sihirli dünyaya davet ediyor ve etkilerini bizzat görmeniz için sabırsızlanıyoruz. T.I.P Effect; Influencer Marketing Agency ya da Infleuncer Marketing Ajansı

Üç Önemli Adım
BİR: Talent; Adını ne koyarsanız koyun; Talent, Influencer (inlfluencer marketing), Vlogger, Fenomen, Dijital Fenomen. Markalar özelinde platform bağımsız (Youtube, Vine, Twitter, Twitch, Instagram, Scorp, Periscope vb…) markaya en uygun olabilecek ve markayı en iyi tanıtım ile organik olarak yayabilecek Talent’ı seçiyoruz. Bu dijital bir ünlü de olabilir, bir sanatçı da, ya da bir sporcu
İKİ: Idea; Hem marka hem de kullanacağımız Talent üzerinden dikkat çekecek en iyi kurguyu, ve fikri (Idea) ortaya çıkarıyoruz. Fikrin yaratıcı olması, ama en çok da markaya değer ve trafik katacak olması bizim için en önemli nokta.
ÜÇ: Production; Fikri ve Talent’ı bir araya getirerek marka için en iyi prodüksiyonu (Production) hayata geçiriyoruz ve yayılım planı ile beraber canlıya alıyoruz. Prodüksiyondan kastımız, yerine göre viral çekimler, yerine göre özel kurgu çekimler, yerine göre de canlı yayın entegrasyonları olabiliyor.
 

BOSCH SANALIKA VİDEO PRODÜKSİYON

Tags: bosch / in game integration / sanalika / tipeffect / video / video production