Gaming In Turkey | MENA | EU olarak Genshin Impact ile oyunun Türkçe dil desteğinin lansmanını duyurmak ve kutlamak üzere birçok farklı başlıkta iş birliktelikleri gerçekleştirdik. Bu kapsamda oyunun Türkçe oluşunu Türkiye’de bulunan internet kafelerde etkinlik düzenleyerek de kutladık.

Genshin Impact İnternet Kafe Etkinlikleri

Saha ekibimiz, İstanbul’daki 150 internet kafeyi ziyaret etti. Genshin Impact gezginleri için deneyim ve buluşma yeri yarattı. Bu bilgisayar kafeleri aynı zamanda Genshin Impact’ın görünürlük alanı haline geldi ve daha önce Genshin Impact’ı denememiş yeni oyuncuları çekmeyi amaçladık. Görünürlüğü sağlamak için bilgisayarlardaki masaüstü görsellerini değiştirdik ve kafelere afişler astık. Toplamda 8000 bilgisayara Genshin Impact yükledik. Bu 150 bilgisayar kafesinin tahmini ziyaretçi sayısına göre hedefimiz, 650 binden fazla etkileşim elde etmek oldu. Bu kafelerin statik IP’lerini toplayarak, bu kafelerden yapılan oyun girişlerini takip etmek için bir yol sağladık.

Operasyonlara 1 Aralık’ta başladık. Katılımcılara hediyeler dağıtmaya karar verdikten sonra, 1000 adet Genshin kahve kupası temin edildi. Her kafeye 10 adet kupa dağıttık. Kafelerde Macera Seviyesi 6’ya ulaşan yeni oyuncular, kafe sahiplerinden 1 adet Genshin Impact kahve kupası aldılar. 50 kafe sahibine de mousepad hediye ettik. 

Genshin Impact Hakkında

Genshin Impact, miHoYo tarafından geliştirilen aksiyon-rol yapma video oyunudur. 2020’nin Eylül ayında piyasaya çıkan ücretsiz açık dünya macera RPG oyunu Genshin Impact, The Game Awards 2021’de En İyi Mobil Oyun, App Store Ödülleri 2020’de Yılın iPhone Oyunu ve Google Play’de 2020’nin En İyi Oyunu seçildi. Bunların yanı sıra 2022 Golden Joystick Awards’ta Still Playing Award ödülünü elde etti.

 

Genshin Impact İnternet Kafe Etkinlikleri

Tags: digital campaign / digital game marketing in turkey / game agency / game agency in turkey / Genshin Impact / Internet cafe