World of Warships Aralık 2019 PR! Gaming in Turkey olarak, oyun dünyasının başarılı isimlerinden biri olan World of Warships için Aralık ayında 2 adet PR çalışması gerçekleştirdik. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu PR çalışmaları Türkiye’nin sevilerek takip edilen 30 farklı dijital oyun sitesinde ve diğer haber medya sitelerinde yayınlandı.

World of Warships Aralık 2019 PR çalışmaları kapsamında yayınladığımız PR bültenlerinin konuları şu şekilde:

  • World of Warships Yeni Bir Güncelleme ile Yeni Yıla Yelken Açıyor
  • Save the Children Bağış Yayınında 24 Saat İçinde 42 Bin Dolar Toplandı

Wargaming, tüm oyuncularına yeni yıla özel hediyeler verdi. World of Warships’de yeni yıl, Noel Baba’nın Hediye Konteynerleri ile kutlandı. Yeni yıl coşkusuyla birlikte tüm oyuncular kendi gemisini inşa edebildi! Bununla birlikte 24 saat süren  Save the Children bağış yayınını yeni yıl kutlamaları ile taçlandırdı.

0.8.11 güncellemesinin en büyük özelliği, oyuncuların kendi gemilerini tasarlayabilmeleri oldu! Aşama X Büyük Kruvazör, Puerto Rico Tersanesi’nde oyuncular tarafından tamamlanmayı bekledi. Gelen güncellemeyle birlikte, oyuncular günlük görevleri ve etkinlik direktiflerini yerine getirdi. Bununla birlikte gönderilerle elde edilebilen Shipbuilding Token’ı harcayan oyuncular, gemilerini omurga döşemesinden diğer ekipmanlarının kurulumuna kadar kendileri inşa edebildi.

Tüm bu hediyelerin finali ise Puerto Rico’nun kendisi oldu. Direktifleri tamamlayan oyuncular özel gemi Aşama VII Kruvazör Gorizia’ya sahip olabildi. Güncellemeye dahil olan 20 toplanabilir yeni element sayesinde de oyuna yeni Shipbuilding Collection dahil oldu. Tamamlanan her alt koleksiyon 1 günlük Premium Hesap ödülü verdi.

Wargaming ekibi, oyuncular için hazırladığı birçok özel etkinlik ve ödülün yanı sıra bağış yayını düzenledi. World of Warships dünyasından toplanan bağışlar ihtiyaç sahibi çocuklara umut ışığı oldu. Wargaming ekibi, bu bağışların toplanabilmesi için “Save the Children” isimli bir yayın organize etti. 19 Aralık 2019 tarihinde tüm dünyada aynı zamanda başlayan yayın 24 saat sürdü. Oyuncular da mağazadan özel gemiler, nadir kamuflajlar gibi eşyalar alarak bağışa destek olabildi.

Kısa sürede 35.000$ bağış toplandı. 24 saat süren yayında toplamda 42.000$ bağış toplandı. Bu miktar World of Warships ekibinin toplamayı umduğu 25.000$ miktarının neredeyse iki katı. Bağış yayını boyunca Wargaming ekibi oyuncuları eğlendirmeye çalıştı. Yayına katılan oyunculara birçok özel hediye verildi. Oyun içi bağışlar ise 14 Aralık tarihinde başlatıldı. Oyuncular bu tarihten “Save the Children” bağış yayınına kadar olan süre boyunca oyun içi bağış yapabildiler. Oyuncuların desteğiyle birlikte her şey çocukları mutlu etmek için düzenlendi.

World of Warships’in 0.8.11 güncellemesi ile oyunda Trident ve Neighbors haritalarının yanı sıra, Hamburg ve Marseille Ports haritaları da güncellendi.

World of Warships Aralık 2019 PR

Tags: digital game pr / game pr / game pr in turkey / Wargaming / World of Warships