Black Desert Haziran 2019 PR!

Black Desert Haziran 2019 PR! Gaming In Turkey olarak, Black Desert ve MENA için Türkiye’de toplamda 3 adet PR çalışması yaptık. Yapmış olduğumuz PR çalışmaları, 48 farklı oyun dünyasının önde gelen platformlarında ve diğer haber medyalarında paylaşıldı.

Haziran ayında yayınladığımız PR bültenlerinin konuları şu şekilde:

  • Shai ve Unutulmuş Diyar Yıldız Mezarı Maceraları İçin Hazır Olun!
  • Black Desert Evreni’nin yeni sınıfı Shai için ön kayıt başladı!
  • Black Desert Türkiye ve MENA yeni sınıf Shai ile tanışıyor!

Yeni sınıf için ön kayıt 26 Haziran 2019 tarihine kadar açık kaldı. Facebook’taki Shai ön kayıt videosunu paylaşarak iki yeni eşya içeren değerli oyun paketleri oyunculara dağıtıldı. 5-19 Haziran 2019 tarihleri arasında Kara Ruhun Macera Günlüğü görevi ile oyuncular hediyelerini almak için 5 farklı köy ve şehirde Kara Ruh’un izlerini aradı. Bu mini oyun 26 Haziran 2019 tarihine kadar sürdü.

Shai karakteri için ön kayıt oluşturan oyuncular, misafir kartı ile kutlamalara katıldı ve bazıları kalıcı erişim elde etti. Bu oyuncular, oyun 26 Haziran tarihinde herkese açık hale gelmeden önce birçok destek ödülü de kazandı.

Yeni sınıf Shai’nin gelmesiyle birlikte tüm oyun paketlerinde %50 indirim uygulandı. Böylece oyuncular yeni paketler satın aldı, mevcut paketlerini yükseltti ve seyahatleri için yeni eşyalar satın aldılar.

Black Desert Haziran 2019 PR

Tags: black desert / black desert turkey marketing / digital campaign / digital game marketing in turkey / game agency / game magazine websites / game marketing in turkey / game pr / game pr in turkey / game public relation / game public relation in turkey / gaming agency / mmorpg / turkey