Mobile Legends: Bang Bang M1 Türkiye Elemeleri ve Final Etkinliği!

Türkiye’de ve dünyada oldukça sevilen MOBA oyunu Mobile Legends: Bang Bang, M1 Dünya Şampiyonası’nın Türkiye elemelerini Gaming in Turkey olarak gerçekleştirdik. Sosyal medya ve oyun içerisinden yapılan duyurular ile Türkiye’de Mobile Legends: Bang Bang oynayan Türk oyuncularına ve Türk takımlarından 12-21 Temmuz 2019 tarihleri arasında başvuruları topladık. Bu duyurular sonucu toplamda 296 takım M1 Türkiye Elemeleri için başvuru yaptı.

Başvuruda tüm koşulları sağlayan takımların kaptanları ile iletişime geçildi. Turnuva öncesi oluşturduğumuz Discord kanalı üzerinden bütün takım kaptanlarını bir araya getirdik. 22-23 Temmuz 2019 tarihleri arasında bu takımları kendi aralarında tek maç üzerinden eleme maçlarında oynattık.

Eleme maçlarında kalan son 16 takımın maçlarını sunucularımız Burak ‘brcevik’ Çevik ve Erol ‘QLUON’ Tamcı ile birlikte Mobile Legends:Bang Bang’in Türkiye resmi YouTube kanalı üzerinden canlı yayında maçlarını sunduk. Maçlar esnasında Mobile Legends: Bang Bang oyuncusu için chat bölümünden oyun içi hediye kodları da dağıtılarak turnuvayı takip eden oyuncuların da ilgisini artıracak hamleler yaptık.

Son 16 maçlarının tamamlanmasının ardından yarı finale kalan son 4 takım için İstanbul’un en işlek alışveriş merkezlerinden birisi olan Forum İstanbul AVM’de bir sahne oluşturduk. Bu sahnede hem yarı final ve final maçlarının oynanmasını sağlerken, hem de finallere kalan Mobile Legends: Bang Bang takımlarının taraftarları ve oyuncularının da bu elemelerde en üst düzeyde keyif almasını sağladık.

24 Ağustos 2019 tarihinde İstanbul’da bulunan Forum İstanbul AVM’de sahnemizi yarı final ve final maçları için hazırladık. Etkinlikler kapsamında Türkiye’nin tanınmış cosplay sanatçılarından Melodi Kızılgün Lesley kostümü ile gelenler ile fotoğraf çektirdi. Hazırladığımız Alucard kostümünü kendi üstlerine giyen katılımcılar hazırlanan photowall önünde hatıra fotoğrafı çektirerek bu anı ölümsüzleştirdi. Çektirdiği fotoğrafları sosyal medya hesaplarından #MLBBTurkiye ve #M1 hashtagleri ile paylaşan kişilere Mobile Legens: Bang Bang çanta, tshirt ve hediye kodlarından birisine sahip oldu. Bütün bunlara ek olarak maç aralarında gerçekleştirdiğimiz çekilişlerde 1 kişiye Honor 20 akıllı telefon, 30 kişiye de Mobile Legends: Bang Bang çanta, tshirt ve oyun kodundan oluşan seti verdik.

Forum İstanbul’da gerçekleşen görkemli yarı final ve final karşılaşmalarında bir yönetmen, 2 kameraman, 4 reji ve toplamda 25 kişilik bir operasyon ekibi hem alanda bulunan hem de evlerinden canlı yayın üzerinden izleyen takipçilere keyifli dakikalar yaşatmak için görev aldı. Forum İstanbul’daki bu büyük finalde, 3 farklı cosplay ile düzenlenen etkinliklerle 1000’den fazla oyuncuya hediyeler dağıtıldı.

Verdiği mücadele ile göz dolduran Evil Esports takımı, tüm rakiplerini alt ederek Türkiye elemelerindeki payı olan 17.000 TL para ödülünün, 100.000 elmasın ve dünya şampiyonasına katılma biletinin sahibi oldu. İkinci olan Kingpins takımı, 9.000 TL para ödülü ve 50.000 elmas; üçüncü olan Club De Boss takımı 6.000 TL para ödülü ve 25.000 elmas; dördüncü olan Always Team ise 3.000 TL para ödülünün ve 15.000 elmasın sahibi oldu.

Ayrıca dünyanın bir çok ülkesinde 100.000.000’dan fazla oyuncusu bulunan Mobile Legends: Bang Bang Türkiye finallerine Türkiye Bölge Yöneticisi Cihat Akbaş ve Moonton yetkilileri de katıldı.

Mobile Legends: Bang Bang M1 Türkiye Elemeleri ve Final Etkinliği!

Tags: espor ajansı / esports agency / esports in turkey / gaming in turkey / mobile legends / mobile legends bang bang