BLAST Pro Series İstanbul Influencer Marketing!

BLAST Pro Series İstanbul Influencer Marketing! Türkiye’nin en büyük espor etkinliği BLAST Pro Series İstanbul için gerçekleştirdiğimiz influencer marketing çalışmamız. 6.000 taraftar, turnuva için satın aldıkları biletleriyle arenada gün boyunca harika bir atmosfer yarattılar. Ev sahibi Space Soldiers, sahneye çıktığı andan itibaren arena seyircileri tarafından alkışlarla desteklendi. Aynı zamanda uluslararası takımlardan MiBR, Cloud9, Astralis, Virtus.pro ve NiP takımları kalabalık tarafından coşkuyla karşılandı.

Etkinlik ve takımların sosyal medyasında büyük katılım oranları ile Twich’te 600.000’den fazla yorum, 71 ülkede medya kapsama alanı, 129 ülkede TV yayını Cuma ve Cumartesi günleri boyunca Twitch’te ve Çin kanallarında 6 milyondan fazla izleyici kazandı. BLAST Pro Series Türkiye rakamlarla tam anlamıyla küresel bir hal aldı.

Bu etkinlik öncesinde biz neler yaptık?

Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı olarak BLAST Pro Series İstanbul turnuvasının sponsorluk ve pazarlama faaliyetlerini yürüttük. Espor dünyasının Formula 1’i olarak nitelendirilen bu turnuvada, espora girmek isteyen markalara yol gösterdik.

Bu konuda en önemli adımımızı Türk Hava Yolları gibi global çaplı havacılık firmasını ulaşım sponsoru yaptık. Süper FM, Metro FM, Joy FM, JoyTurk, Virgin Radio ve farklı müzik zevklerine hitap eden birçok dijital radyoyu bünyesinde bulunduran Karnaval, medya partneri oldu.

TIP Effect Influencer Marketing Ajansı olarak Türkiye’de Twitch ve YouTube platformlarında en çok izlenen yayıncılar ile birlikte bu muhteşem turnuvanın geniş kitlelere ulaşmasını sağladık. Unlost nicki ile tanınan ünlü Twitch yayıncısı Cantuğ Özsoy, yanında yakın arkadaşı ve aynı zamanda kendisi gibi yayıncı ve eski esporcu olan Berk “RIP” Tepe ile beraber Twitch üzerinde turnuvayı canlı olarak sunduk. Canlı yayın öncesinde de kendi yayınlarında izleyicilerini bu turnuvaya çağırdık.

Sevilen sunucu Zeynep Gençağa ile Ülker Etkinlik ve Spor Salonu’nda gelen izleyicilere Türkçe olarak sunumu gerçekleştirmesini sağladık. Türk espor camiasının sevilen isimlerinden İlker Karaş ile burada yorumlarıyla izleyicilere takımların analizini yaptık. Ülker Etkinlik ve Spor Salonu’nda bulunan diğer isimlerden Berker “ghandi” Kubat ve Bahadır “Jakobiyen” Öztürk canlı maç anlatımları ile salondaki izleyicilere maçları anlattık.

Yine Twitch ve YouTube üzerinde Umutcan “umutc4n” Erkut, Batu “Videoyun” Bozkan, Irmak “Helian” Kandemir, Yusuf “Mirliva” Aydın, Kemalcan “Kendine Müzisyen” Parlak, Şükrü “Utheneras” Şentürk, Ferit “wtcn” Karakaya gibi isimler ile bilet çekilişleri yaptık ve izleyicileri turnuvaya çağırdık.

BLAST Pro Series Hakkında

BLAST Pro Series, global Espor turnuvaları arasında en yeni ve en çok ilgi çeken turnuvalardan biridir. BLAST Pro Series, 2017’de Kopenhag’da açıldı ve 2018’den başlayarak dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde yer aldı. İstanbul ise, ilk uluslararası ev sahibi şehir olarak ilan edildi. İstanbul tarihinde ilk kez böylesine ünlü takımların da katıldığı büyük bir espor organizasyonuna ev sahipliği yaptı ve CS: GO oyununda, dünyanın en büyük takımlarından 6’sı ilk kez İstanbul’u ziyaret etti.

BLAST Pro Series İstanbul Influencer Marketing
İlker Karaş, Bahadır “Jakobi” Öztürk, Zeynep Gençağa, Berker “Ghandi” Kubat
BLAST Pro Series İstanbul Influencer Marketing
Sponsorluklar
BLAST Pro Series İstanbul Influencer Marketing
Umutcan Erkut Twitch Yayını
BLAST Pro Series İstanbul Influencer Marketing
Cantuğ “Unlos” Özsoy ve Berk “RIP” Tepe maç anlatımı 1
BLAST Pro Series İstanbul Influencer Marketing
Cantuğ “Unlos” Özsoy ve Berk “RIP” Tepe maç anlatımı 2

BLAST Pro Series İstanbul Influencer Marketing! BLAST Pro Series İstanbul Influencer Marketing! Türkiye’nin en büyük espor etkinliği BLAST Pro Series İstanbul için gerçekleştirdiğimiz influencer marketing çalışmamız. 6.000 taraftar, turnuva için satın aldıkları biletleriyle arenada gün boyunca harika bir atmosfer yarattılar. Ev sahibi Space Soldiers, sahneye çıktığı andan itibaren arena seyircileri tarafından alkışlarla desteklendi. Aynı zamanda

Tags: blast pro / blast pro series / blast pro series istanbul / espor agency / esport influencer agency / gamin agency / gaming in turkey / influencer agency / tipeffect / unlost / wtcn