Black Desert Nisan 2019 PR!

Nisan 2019 içerisinde Gaming in Turkey olarak, Türkiye’de sevilerek oynanan MMORPG oyunu Black Desert Türkiye ve MENA için toplamda 4 adet PR çalışması gerçekleştirdik. Tüm çalışmalarımız, Türkiye’de dijital oyun sektörünü ilgilendiren web siteleri ve diğer haber medya sitelerinin içerisinde bulunduğu toplam 42 farklı yerde yayınlandı.

Nisan ayında yayınladığımız PR bültenlerinin konuları şöyle:

  • Black Desert’te Ellie’nin Gizemli Su Festivali başlıyor!
  • Lahn ön kayıt dönemi Black Desert Türkiye ve MENA’da başlıyor!
  • Lahn’ı karşılama kutlamaları devam ediyor!
  • Yeni Sınıf Lahn Black Desert Evrenindeki Yerini Aldı!

24 Nisan tarihine kadar sayısız festivaller düzenlenen Black Desert’te günlük olarak Maceracı ve aile görevlerini tamamlayanlara ödüller dağıtıldı. Su Festivalindeki deneyimlerini videoya alan katılımcılardan en iyi 3 kişiye inci hediyesi verildi. Tüm bu festivaller ve ödül şöleni 1 Mayıs tarihine kadar sürdü.

Lahn Ön Kayıt Döneminde ise oyunculara 14 günlük misafir kuponu dağıtıldı ve yeni oyuncular Black Desert’e bu sayede giriş yaptı. Özel giriş ödülleri 18 Nisan – 22 Mayıs tarihleri arasında dağıtıldı.

Lahn’ı Karşılama Kutlamaları devam ederken, etkinlik genel sunucularda 26 Nisan saat 20:00’dan 29 Nisan 02:00’a, Olvia sunucularında ise 26 Nisan 00:00’dan 28 Nisan 23:59’a kadar sürdü.

1-8 Mayıs tarihleri arasında oyuncular, oyun içerisinde geçirdikleri her 30 dakikalık oyun süresi için birçok ödül kazandılar. Ayrıca 12 Haziran bakım öncesine kadar, tüm paketlere %50 indirim yapıldı.

Black Desert Nisan 2019 PR

Tags: black desert / black desert turkey marketing / digital campaign / digital game marketing in turkey / game agency / game magazine websites / game marketing in turkey / game pr / game pr in turkey / game public relation / game public relation in turkey / gaming agency / mmorpg / turkey