Alipay Influencer Marketing! Çin Yeni Yılı etkinlikleri kapsamında, online ödeme sistemi Alipay’in Türkiye ayağındaki tanıtımları gerçekleştirerek kutlamalara ortak olduk. Çalıştığımız influencerlar aracılığıyla kullanıcıları Instagram üzerinden gerçekleşen etkinliğe ve çekilişlere davet ettik.

Alipay Influencer Marketing

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Aliexpress’e ait ödeme sistemi Alipay ile beraber, Çin Yeni Yılı Kutlamaları kapsamında Instagram platformu üzerinden etkinlik düzenledik. Bu etkinlikte, Çin kültürünün oldukça ünlü figürü aslan dansı ile Instagramda oluşturulan filtre kullanıldı ve Duygu Köseoğlu takipçilerine etkinliğin detaylarını aktardı. Çin Yeni Yılı kutlamaları etkinliği için gerçekleştirdiğimiz influencer marketing sonucunda, toplam 24,396 erişim ve 31,587 görüntülenme sağlayarak Duygu Köseoğlu’nun takipçilerine duyuru gerçekleştirdik. 24 Ocak – 31 Ocak tarihlerini kapsayan etkinlik boyunca, Instagram filtresini kullanarak paylaşım yapan ve Alipay’in resmi hesabını etiketleyen kullanıcılar arasında her gün içi 2 kişi 88 dolar değerinde AliExpress kuponu kazandılar.

Hem AliExpress Hem de Alipay

Ayrıca filtre ile en yaratıcı içerikleri oluşturan kullanıcılar ise, ekstra 88 dolar değerinde “en yaratrıcı kullanım” kapsamında, ekstra kupon kazanma şansı yakaladılar. Alipay Influencer Marketing çalışmamız sonucunda, hem AliExpress hem de Alipay için görünürlük sağladık ve kullanıcıların katılabileceği keyifli bir etkinlik sunduk. Markaya bilinirliğini artırmakla beraber, kutlama etkinliği gerçekleştirip ödüller dağıttık. Birçok katılımcı sağlamanın yanı sıra, marka sevgisini de artırarak, markayla doğrudan etkileşim kurabilecekleri bir projeyi tamamlamış olduk. Katılımcılar ödül almanın yanı sıra, Alipay sosyal medya hesaplarını takip ederek, ödeme yöntemleri konusunda bilinçlenmiş oldular.

Alipay Influencer Marketing

Tags: aliexpress influencer marketing / Alipay / Duygu Köseoğlu / influencer marketing / influencer marketing ajansı / influencer marketing turkey / influencer pazarlama ajansı / instagram event marketing / instagram filtre pazarlaması / instagram pazarlaması