Botanny Kurumsal Kimlik

Konumlandırma, İsim, Logo, Dokümentasyon, Web Sitesi, Pazarlama Planı, Marka Kimlik Çalışması, Katalog vs. Purple Pan olarak sıfırdan bir marka yaratarak ihtiyacı olan tüm kurumsal kimlik tasarımlarını yerine getirdik.

BOTANNY KURUMSAL KİMLİK

Botanny Kurumsal Kimlik; Botanny, İki Dünya’nın sadece Türkiye için değil dünya çapında üretimine hazır hale getirdiği ilk markasıdır. Bitki bilim ve iliminin baz alınarak tamamen doğal ortamlarda üretilen Botanny ürünlerinin tek amacı insan sağlığına hizmetten geçer. Rumex bitkisinden özel bir sistemle elde edilen öz ve formülasyonlarla üretilen Botanny ürün gamında, şuanda şampuan, krem, traş köpüğü bulunmaktadır.

En net şekilde açıklanabilecek tabirle bitkileri inceleyen bilim dalıdır. Bitki biliminin halk arasında en yaygın olarak kullanılan ismi botaniktir. Markamızın ismi Botanny’de buradan gelmektedir. Eski tarihlerde botanikten ziyade Arapçadan uyarlanmış İlm-i Nebatat ya da direk Nebatat kelimeleri bitki biliminden bahsedilirken kullanılmıştır. Biyolojik olarak bitkiler üzerinde araştırmalar ve denemeler yapılan botanik biliminde; geçmişten günümüze bir çok çalışma ve yenilik kaydedilmiş, günümüzde dahi hala yeni türler bulunmakta ve yeni özellikler keşfedilmektedir. Biz de İki Dünya olarak kendimizi bu ilime adadık ve fayda sağlayacak ürünler üzerinde yıllardır çalışma yapıyoruz. Yeryüzünde milyonlarca bitki çeşidi olduğu düşünülürse, bu bitki çeşitlerinin her birinin incelenmesi, ayrılması, gruplanması ve deneysel alanlarda kullanılması gibi pek çok ayrıntılı noktası olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Yani botanik biliminde, çok geniş bir inceleme skalası ve bununla birlikte çok sayıda bağlantılı olduğu bilim dalı da bulunmaktadır.

RUMEX BİTKİSİ

Rumex, içerisinde 200 kadar bir yıllık, iki yıllık ve çok yıllık bitki türünü barındıran bir bitki cinsidir. Ekşi olmayan türlerin yaprakları Anadolu’da yaygın biçimde sarma yapılarak tüketilir ve efelik, evelik vb. adlarla anılırken ekşi yapraklı türleri kuzukulağı adıyla anılır. Bu familyanın üyeleri oldukça çok rastlanan genellikle kuzey yarıkürede yetişmesine karşın her yere yayılmış çok yıllık bitkilerdir.

ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME

Tedavi, insanın kendi kanında ve onu oraya taşıyan damarlardadır. Sebeplerine bağlı olarak da hastalığın derecesine binaen bazılarının tedavisinin yoktur. Rumex sayesinde Botanny’nin en büyük özelliği, kan değerleri ile alakalı iyileştirmesi ve asıl katkısı kılcal damarları temizleyerek kan akışının normale döndürmesidir. Amacımız her daim bu araştırmalara devam ederek ürünlerimizi sadece kozmetik olarak değil dermokozmetik olarak konumlandırmak ve insanlara hizmet vermektir. Tüm SAV’larımız Ar-Ge labaratuarlarında kanıtlanmıştır.

GELECEKTE BOTANNY
Botanny olarak en büyük hedefimiz, ürün gamımızı arttırmak bunu yaparken de her ürünümüzün fayda sağlar nitelikte olmasını sağlamaktır.

İLETİŞİM DİLİ
İnsan sağlığı üzerine , güzellik gibi kavramlar ikinci planda olacak şekilde tamamen doğal faydalarına değinen, sıcak bir dil.

DUYGUSAL FAYDA DİLİ
Mucize değil, ilim. Yapay değil organik. Bize değil size fayda sağlayan. Makineden değil doğadan gelen sağlık…

Botanny Kurumsal Kimlik Çalışması

BOTANNY KURUMSAL KİMLİK

Tags: botanny / brand identity / dermokozmetik / helal kozmetik / kurumsal kimlik / purple pan