Wattpad Nescafe Tanıtım Videosu! Wattpad dünyanın en büyük sosyal hikâye paylaşma ve keşfetme platformu.  Wattpad’in dünya genelinde 40, Türkiye’de ise 3,5 milyon aylık aktif kullanıcısı mevcut. Gençlerin çoğunluğunu oluşturduğu Wattpad’de kendi hikâyeni yazıp milyonlarla paylaşmak, ya da milyonlarca hikâyeden dilediğini okumak mümkün.

WATTPAD NESCAFE

Hedef kitlemizin kendi hikâyelerini yazarak ya da yazılan milyonlarca hikâyeyi okumak için aktif olarak kullandığı bu platformda gençlerin gecelerini aydınlatmak, onların yanında olmak istedik. Ve böylece Nescafe 3ü1 Arada Extra’nın Wattpad hikâyesi başlamış oldu.

Pekiii!

Uykusuz gecelerimizde hep yanımızda olan Nescafe 3ü1 Arada Extra, geceleri elinden kitabını düşürmeyen, #sabahlarolmasın diyen Wattpad kullanıcılarına nasıl ulaşabilirdi?

Nescafe 3ü1 Arada Extra ile Wattpad’in native reklam çözümü olan Marka Hikayeleri’ni buluşturduk.

Bu sayede Nescafe 3ü1 Arada Extra’nın #sabahlarolmasın konseptini Wattpad’e taşımış olduk. Aslında ne istediysek hepsi, gece geç saatlere kadar uyanık kalan kahve ve hikayeseverler içindi!

Wattpad Nescafe Tanıtım Videosu! İşe önce Nescafe’nin Profil sayfasını yaratmakla başladık. Amacımız uyku nedir bilmediğimiz gecelerde okurlara destek olmaktı. Hikayesini yazmak için sabahlara kadar ilham perisi bekleyen kim varsa bu extra güzel kahvenin tadına varsın, aman#sabahlarolmasın dedik ve bunu yaparken de onları uzun gecelerde ellerinden bırakamayacakları birbirinden güzel hikayelerle buluşturduk.

Wattpad Nescafe! Kampanya süresince Nescafe 3ü1 Arada Extra için oluşturulan Wattpad profiline 1000’den fazla takipçi kazandırdık.

7.834.000 dakika boyunca okuyucularımız vaktini Nescafe’nin gece hikâyelerinde geçirdi. 1 aylık çalışma sonunda Wattpad platformunda sabahlara kadar kitabını en sevdiği Nescafe3 ü 1

AradaExtra ile beraber okuyan 400.000’den fazla tekil kişiye ulaşıldı. Toplamda ise tam 2.083.817 okuma ile Nescafe’nin hikâyeleri okurların gecelerini aydınlattı, Nescafe’nin kendisi de ağızlarında güzel ve sıcak bir tat bıraktı.

INFLUENCER MARKETING

Influencer Marketing, Native Marketing, Performans Reklamcılığı, Dijital Ünlüler, Dijital Fenomenler T.I.P-Effect, bir Video & Fikir evidir. Influencer Marketing, Native Marketing; Milenial kuşak tarafından çağımızın en büyük iletişim aracı haline gelen video ve sosyal medya kavramını, platform bağımsız (platform bağımsızdan kastımız sadece bir platforma bağlı kalmadan tüm dijital kanalların kullanımıdır.), markalar özelinde en etkin şekilde kullanan ve markalarına, partnerlerine ve reklamverenlere hedeflerine en uygun ve en etkin native reklam seçeneklerini sunan genç bir ekiptir.

Bizimle beraber, markanızı popüler sosyal medya fenomenleri, markanızına en uygun ünlü isimlerle tanıtabilir, viral video içerikleri sosyal medya yayılım stratejileri ile milyonlara göz açıp kapayıncaya kadar ulaştırabilirsiniz. (Youtube, Twitter, Instagram, Twitch TV, Periscope, Scorp, Vine dijital fenomenleri, kendi alanında uzman ünlü isimler, prodüksiyon, masaüstü video, şirket tanıtım videoları, 360 derece özel videolar, dijital yayılım stratejileri). Influencer Marketing reklam metodu ve T.I.P Effect (video ajansı) ile, markanızın iletmek istediği mesajı sosyal medya kanallarında yüksek takipçiye sahip yüzlerce yetenek ile büyük kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Ünlü isimler, sosyal medya fenomenleri, influencerlar ya da başka bir deyişle milenial kuşağın dijital ünlüleri Milenial kuşağın en etkin kullandığı kanallar artık markanızın reklamları için emrinizde. T.I.P Effect ailesi olarak sizleri bu sihirli dünyaya davet ediyor ve etkilerini bizzat görmeniz için sabırsızlanıyoruz. T.I.P Effect; Influencer Marketing Agency ya da Infleuncer Marketing Ajansı

Üç Önemli Adım
BİR: Talent; Adını ne koyarsanız koyun; Talent, Influencer (inlfluencer marketing), Vlogger, Fenomen, Dijital Fenomen. Markalar özelinde platform bağımsız (Youtube, Vine, Twitter, Twitch, Instagram, Scorp, Periscope vb markaya en uygun olabilecek ve markayı en iyi tanıtım ile organik olarak yayabilecek Talent’ı seçiyoruz. Bu dijital bir ünlü de olabilir, bir sanatçı da, ya da bir sporcu
İKİ: Idea; Hem marka hem de kullanacağımız Talent üzerinden dikkat çekecek en iyi kurguyu, ve fikri (Idea) ortaya çıkarıyoruz. Fikrin yaratıcı olması, ama en çok da markaya değer ve trafik katacak olması bizim için en önemli nokta.
ÜÇ: Production; Fikri ve Talent’ı bir araya getirerek marka için en iyi prodüksiyonu (Production) hayata geçiriyoruz ve yayılım planı ile beraber canlıya alıyoruz. Prodüksiyondan kastımız, yerine göre viral çekimler, yerine göre özel kurgu çekimler, yerine göre de canlı yayın entegrasyonları olabiliyor.
 

WATTPAD NESCAFE VİDEO PRODÜKSİYON

Tags: influencer marketing agency / native marketing / nescafe / tipeffect / video / video production / wattpad