Gaming In Turkey | MENA | EU olarak bu keyifli strateji oyununun sunucusu Warlogic ile olan iş birliğimizde Purple War için influencer marketing çalışması gerçekleştirdik. Yürüttüğümüz kampanya kapsamında YouTube’un Förbır, Maxmarine ve Orhun Kayaalp gibi sevilen isimleriyle birlikte çalıştık.

Purple War Influencer Marketing 2022 Neler Yaptık?

Purple War oyunu için çalıştığımız isimler henüz demo sürecinde olan oyunun tanıtımını, oynanışını ve stratejilerini anlatan içeriklerini Twitch canlı yayınlarında izleyicileriyle buluşturdu. Ayrıca bu canlı yayınların kayıtlarını kendi YouTube kanallarında da paylaşarak açıklama kısmına bıraktıkları demo linkleri ile izleyicilerinin oyuna kolay ulaşmasını sağladılar.

Planladığımız bu kampanya sürecinde birçok hedefimizi gerçekleştirdik. İlk olarak henüz demo sürecinde olan oyunu hedef kitlesine tanıtmak ve oyun deneyimi kazandırmayı hedefledik. Bunun için influencerlarımız videolarında oyunu tanıtmakla kalmayıp bir de demo linki paylaşarak kitlelerini oyunu denemeye yönlendirdi. Influencerlar aynı zamanda oyundaki stratejilerine ve ipuçlarına da videoda yer vererek hedef kitlemize ulaştırmış oldu. Influencer çalışmamız ile oyunculara hem sevdikleri isimlerin aracılığı ile eğlenceli bir video sunmuş hem de Purple War’a dair merak ve ilgilerini artırarak oyunun tanıtımına büyük bir katkıda bulunmuş olduk.

Kampanyadan elde ettiğimiz veriler:

1.606 Beğeni

28.819 İzlenme

148 Yorum

Purple War Hakkında

Çevrimiçi çok oyunculu Purple War, gerçek zamanlı strateji oyunları türünde öne çıkan oyunlar arasında yer alıyor. Purple War’da oyuncuların üsler inşa etmek ve birliklerini eğitmek için kaynaklar toplamaları ve bu kaynakları doğru yönetmeleri gerekiyor. Oyuncular rakiplerini alt etmek için strateji oluşturmalı ve kazanan olmak için her ayrıntıya dikkat etmeli. Sezgisel, hızlı ve öğrenmesi kolay olan oyun, oyunculara kendi planlarını yapma imkanı tanıyor.

 

Purple War Influencer Marketing 2022