OutLaw Dijital Pazarlama Kasım 2019! Nfinity Games’in çıkarttığı 1v1 PvP temelli mobil oyun OutLaw’ın MENA, Türkiye ve Azerbaycandaki pazarlama aktivitelerine Ekim ayındaki hazır sürecinin ardından Kasım ayında başladık. Hazırlık sürecinde ana stratejimizin belirlenmesi, oyunun hangi özelliklerinin öne çıkartılacağı, rakiplerinden oyunu en çok ayrıştıran detaylar gibi konularda çalışmalar yaptık. Kasım ayı için pazarlamada kullandığımız kanallar ise şu şekildeydi;
 

  • Facebook / Instagram Ads
  • Google Ads
  • Appsamurai Mobile Ad Network
  • Reklamstore Affiliate Network
  • PR
  • Instagram Kanalları Seeding

 
Oyuna Kasım ayı boyunca listedeki reklam kanallarından yaklaşık 30000 install getirdik. Bazı kanallarda KPI ile bazı kanallarda da KPI’sız çalışarak içeriye hem kaliteli trafik getirdik hem de yüksek volume install sayılarına ulaştık. Bazı kanallarda ise Hybrid KPI modeli ile ilerledik.
 
OutLaw Dijital Pazarlama Kasım 2019!
 
OutLaw Hakkında
 
OutLaw: Kanunsuzlar Arenası, gerçek zamanlı 1v1 mücadele üzerine kurulu ve oyuncuların yetenekleklerinin önem teşkil ettiği bir rekabetçi mobil oyun. 4 farklı karakter ve bu karakterlere has özelliklerle giriş yapılan kanunsuzlar dünyasında, en becerikliler ve güçlüler ayakta kalıyor. Tamamen ücretsiz ve tamamen Türkçe olan OutLaw, bu oyun içerisindeki rekabetin sonucunda oyuncuları da ödüllendirmeyi ihmal etmiyor. Oyun içerisinde her sınıf atladığınızda ve rakiplerinizi alt ettiğinizde topladığınız puanlar ile oyunun en iyisi olduğunuzu başkalarına kanıtlayabiliyorsunuz. Rekabet dolu Kanunsuzlar Arenası’na Google Play üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 
Nfinity Games Hakkında
 
2010 yılında kurulan Nfinity Games, servise MMOFPS türündeki Point Blank oyunu ile Türkiye’nin en prestijli oyun yayımcısı şirketlerinden biri haline gelmiştir. 2014 yılına gelindiğinde MOBA türündeki Heroes of Newerth (HoN) ve MMOAction türündeki Freestyle Futbol oyunlarını Türk oyuncuların servisine sunan şirket; 2015 yılında Azerbeycan ve Ortadoğu – Kuzey Afrika bölgelerini de servis ağına katıp kısa sürede kullanıcı sayısını katlamıştır. 2017 Mart ayından itibaren Survival türündeki PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG)’u yine aynı bölgelerde yayınlamaya başlamıştır. 2019 yılında yenilikçi oynanışı ile gerçek zamanlı 1v1 deneyimi sunan OutLaw: Kanunsuzlar Arenası’nı Türkiye, Azerbaycan ve Arap Ülkeleri için Google Play Store’da yayımladı.

OutLaw Dijital Pazarlama Kasım 2019

Tags: digital game marketing / game digital marketing / mobile game marketing in turkey / mobile games marketing / Nfinity Games / OutLaw