Mobile Legends: Bang Bang Aralık 2019 PR! Gaming In Turkey olarak, mobil oyun dünyasının önde gelen oyunlarından biri olan Mobile Legends için Aralık ayında 1 adet PR çalışması gerçekleştirdik. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu PR çalışması Türkiye’nin sevilerek takip edilen 15 farklı dijital oyun sitesinde ve diğer haber medya sitelerinde yayınlandı.

Mobile Legends: Bang Bang Aralık 2019 PR çalışmalarımız kapsamında yayınladığımız PR bülteninin konusu şu şekilde:

  • EVOS Legends, MLBB Dünya Şampiyonası 2019 (M1)’un Galibi Oldu

Çok oyunculu online mobil MOBA oyunu Mobile Legends: Bang Bang hayranları için aksiyon dolu bir hafta oldu. Shanghai Moonton Teknoloji ile ilk kez dünya şampiyonasına ev sahipliği yaptı.

M1 olarak bilinen turnuva, toplam 250,000 dolar değerinde para ödülü havuzuna sahipti. M1, Mobile Legends: Bang Bang Profesyonel Ligi’nden davet edilen 8 takım ve küresel M1 elemelerinde seçilen 8 takım ile toplam 16 MLBB takımına ev sahipliği yaptı. 11-14 Kasım 2019 tarihindeki son grup elemelerinde gerçekleşen inanılmaz mücadelelerden sağ çıkan en iyi 8 takım, 15 – 17 Kasım 2019 tarihinde Axiata Arena, Kuala Lumpur, Malezya’da düzenlenen Playoff karşılaşmalarının büyük sahnesinde mücadeleye devam etti.

Grup Aşamalarından Playoff’lara yükselen 8 takım ise Rex Regum Qeon (RRQ) (Endonezya), EVOS Legends (Endonezya), VEC Fantasy Main (Vietnam), Burmese Ghouls (Myanmar), Axis Esports (Malezya), Todak (Malezya), Sunsparks (Filipinler) ve 10second Gaming + (Japonya) oldu.

EVOS Legends, PRQ’ya karşı 4-3 skor alarak ilk MLBB Dünya Şampiyonu oldu. Turnuvanın ödül havuzundan 80.000 bin dolar ve şampiyonluk ünvanıyla birlikte evine döndü.

Shanghai Moonton Teknoloji’nin CEO’su Justin Yuan, “Amacımız MLBB ve espor tutkusu olan bireyleri M1 aracılığıyla bir araya getirmekti. Hayalleri için ellerinden gelenin en iyisini yapan profesyonel oyuncularımızın büyük çabalarına ve antremanlarına tanık olduk. Herkesi sevdiğimiz şeyler için değerler yaratmaya ve hayallerimizi daha da gerçekleştirmeye teşvik etmek istiyoruz. “Tüm espor sektörünün gelişmesi için M1 ile elimizden geldiğince yardım etmek istiyoruz,” dedi.

2019 Güneydoğu Asya Oyunları’nın ilk espor altın madalyasını sunarak daha da yükselmeye devam ediyor. Otuzuncusu düzenlenecek Güneydoğu Asya Oyunları’na bu sene Filipinler ev sahipliği yapacak, 30 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek, espor madalya etkinlikleri ise 5-10 Aralık tarihleri boyunca sürecek. Bu sene espor, Güneydoğu Asya Oyunları’nda ilk kez madalya dalı olarak kendini gösterecek.

Mobile Legends: Bang Bang Aralık 2019 PR

Tags: digital game pr / game pr / game pr in turkey / moba games / mobile legends / mobile legends bang bang / mobile moba games