Black Desert Aralık 2019 PR! Gaming In Turkey olarak, oyun dünyasının başarılı isimlerinden biri olan Black Desert Türkiye ve MENA için Aralık ayında 5 adet PR çalışması gerçekleştirdik. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu PR çalışmaları Türkiye’nin sevilerek takip edilen 64 farklı dijital oyun sitesinde ve diğer haber medya sitelerinde yayınlandı.

Black Desert Aralık 2019 PR bültenlerinin konuları şu şekilde:

  • Black Desert 2.Yıl Kutlamalarıyla Birlikte Sınıfları Güncelliyor
  • Black Desert Türkiye ve MENA’da Yeni Yıla Özel Güncelleme!
  • Aktarım Güncellemesi ve yeni yıl kutlama etkinlikleri Black Desert Türkiye ve MENA’da
  • Black Desert Türkiye ve MENA Tatil Sürprizleri Artarak Devam Ediyor
  • Black Desert Türkiye ve MENA’da Maceracılara Yeni Yıl Hediyesi!

İkinci yaşın kutlu olsun Black Desert Türkiye ve MENA! 1 Ocak 2020 tarihine kadar tüm oyuncular oyuna giriş yaparak 500 TL değerinde inci eşyaları kazanabilecekleri günlük giriş ödülleri etkinliği gerçekleştirildi. İkinci yıldönümüne özel giriş ödülleri ise 18 Aralık tarihine kadar gerçekleşen ve Boss Savunma Teçkizatı Kutusu gibi çeşitli eşyalar sundu.

6 – 8 Aralık tarihleri arasında, +%500 Level EXP ve +%50 Beceri EXP tüm Maceracılara verildi. Ayrıca, Maceracılar 24 Aralık tarihine kadar Mammore etkinliğine katılarak 100 Katkı Puanı EXP ve yükseltme için çok değerli bir eşya olan Valks’ın Tavsiyesi (+100) kazanabildi. Aynı zamanda, sadece Türkiye bölgesindeki oyunculara özel yapılan Nazar Boncuklu hediye eşyalarını da oyun içerisinde bulabilmek mümkündü.

Savasçı ve Okçu sınıfı için yapılan yeni güncelleme Aktarım ile Maceracılar artık kendi sınıflarına farklı güç katabilecekleri Savaşçı Ruh ve Lemoria’nın Tüyü becerilerini kullanarak, sınıflarını geliştirmek için yeni maceralara atılabilecekler.

Aktarım güncellemesini kutlamak için, 17 Aralık tarihine kadar oyun içi özel etkinlikler devam etti. Maceracılar, bu süre boyunca başka bir sınıf aracılığıyla kazandıkları Level EXP ve Beceri EXP’in yaklaşık %50’sini aktarım güncellemesini kutlamak için aktarabildiler.

Yeni Aktarım Güncellemesi ile Maceracılar, kendi sınıfları için “Valkyrie’nin Yemini” ve “Canavarın Gücü” aktarım becerileri ile “Valkyrie” ve “Avcı” sınıflarını geliştirmeye başlayabilir. Aktarıma geçen sınıflar, ana silahlarını güçlendirerek yeni yetenekler kazanıyor. Maceracılar, Kara Ruh görevlerini tamamlayarak 56’ncı seviyede bu becerilerin kilidini açabilir.

Black Desert Türkiye ve MENA’da yeni yıl kutlamaları için birçok sınıfa Aktarım Güncellemesi geldi. Valkyrie ve Avcı sınıfları için gelen güncelleme, “Musa” ve “Maehwa” sınıfları için de geliyor. Maceracılar, kendi sınıflarını daha çok geliştirebilmek için “Musa’nın İradesi” ve “Maehwa’nın İnancı” becerilerinden yararlanabilecek. Bu becerileri kullanabilmeleri için Maceracıları bekleyen şartlar 56’ncı seviyeye ulaşmış ve bazı Kara Ruh görevlerini tamamlamış olmak!

Bu haftanın başlamasıyla birlikte yeni yıl haftasına kadar her hafta gerçekleşecek yeni yıl etkinlikleri oyunda yer aldı. 17 Aralık 2019 tarihine kadar Maceracılar, Velia, Heidel, Calpheon ve Valencia şehirlerinde bulunan satıcı NPC’lerden “Dikkat Et, Sakın Ağlama♬” görevini alarak tamamlayabildiler. Daha sonra “[Etkinlik] Dede Cron Her Şeyi Bilir!” görevini tamamlayabildiler ve Cron Ağacı üzerine Cron Ağacı Dekorasyonlar eşyalarını asabildiler.

Aynı zamanda, Maceracılar Black Desert Türkiye ve MENA’da Türkiye temalı düzenlenmiş arka planın da keyfini sürebildiler.

31 Aralık 2019 tarihine kadar birçok köyde rastgele belirerek çeşitli hediyeler dağıtan Dede Cron, Maceracıları verdiği özel ödüllerle çok sevindirdi. Bunun yanı sıra Maceracıların çocuk NPC’lere hediye göndererek “Kar Tanesi Tohumu” elde edebildikleri [Etkinlik] Kar Tanesi Tohumu etkinliği, 31 Aralık 2019 tarihine kadar devam etti.

Maceracılar, yeni yıl atmosferinin tamamen içine girebilmek için daha önceden katıldıkları avcılık, toplayıcılık ve balıkçılık gibi özel etkinliklerden kazandıkları eşyalar ile kardan adam yapabildiler.

Guardian için ön hazırlık 24 Aralık 2019 tarihinde başladı. Maceracılar, Guardian’ı daha önceden yaratmışlarsa birçok özel ödülü bu sayede kazanabildiler!

Black Desert Aralık 2019 PR

Tags: black desert / black desert online / black desert turkey marketing / digital game pr / game pr / game pr in turkey / mmorpg games / mobile game marketing / mobile games pr agency