Türk Telekom Veloxity Tanıtım Videosu: Türk Telekom, Mobil iletişimde klasik mecraların dışına çıkarak, operatörünü değiştirmek isteyen kullanıcılara ulaşmak için farklı bir yöntem kullanmaya karar verdi. Hedef kitlesi, mobil internet kullanımında bağlantı kalitesin ve datanın kendileri için önemli olduğu, sosyal medya, oyun, müzik ve video içeriklerini sık kullanan, aylık 1 GB ve üzeri data tüketen her yaştan insan olan Türk Telekom, bu kadar net ve spesifik belirlediği hedef kitleye nasıl ulaşabilirdi?

TURK TELEKOM VELOXITY TANITIM VIDEOSU

Tabii ki de “Büyük Veri”nin gücü ile. Verinin gücü ve kampanya hedeflelerine göre işlenmiş ve anlamlandırılmış veri analizi sonrası, asıl başarı, milyonlara ulaşmak değil, en doğru kullanıcıya ulaşmaktı.

Türk Telekom Veloxity Tanıtım Videosu: Mobil telefon kullanıcılarının network hareketleri üzerinden nasıl bir tüketici profiline sahip olduklarını ortaya çıkaran bir “yapay zeka” platformu olan Veloxity ile işbirliğine gidildi. Tamamen anonim gerçekleşen ileri düzey profilleme ve mobil cihazla gerçek zamanlı iletişime geçme kabiliyeti sayesinde Veloxity, doğru kullanıcıları hedefleyip, onlara doğru zamanda doğru içerik ulaşmasını sağlıyordu.

Veloxity’nin sunmuş olduğu profilleme sonucu veriler cihaz, operatör, wifi, uygulama, bağlantı hızı, konum, aylık data tüketimi ve zaman aralıklarıyla birlikte Müzik, Oyun ve Video kategorilerinde incelendi.

Kullanıcı bu kategorilerdeki içerikleri tükettiği anda; bağlantı hızının yavaş olduğu anlar hedeflenerek, gerçek zamanlı iletişim yapıldı. Yapılan Push Notification gönderimlerinde, kullanıcılar telefon numaralarını girerek Numara taşıma başvurusu yapabildi.

Türk Telekom Veloxity Tanıtım Videosu: 3 fazlı kampanyada 4 gün içinde sadece 25.000 tekil kullanıcıya ulaşarak %10 geri dönüşüm oranı ile 2.447 mobil numara taşıma başvurusu alındı. Aynı sayıdaki başvuru için daha önce yapılan kampanyalardaki gibi milyonlarca erişime gerek kalmadan, büyük veri ve yapak zeka ile kısa sürede yüksek bir geri dönüş elde edildi.
Türk Telekom, proje kapsamında öncelikli partner olarak Veloxity ile işbirliğine devam ediyor. Türk Telekom Veloxity Tanıtım Videosu ile tüm detayları görebilirsiniz.

INFLUENCER MARKETING

Influencer Marketing, Native Marketing, Performans Reklamcılığı, Dijital Ünlüler, Dijital Fenomenler T.I.P-Effect, bir Video & Fikir evidir. Influencer Marketing  Native Marketing; Milenial kuşak tarafından çağımızın en büyük iletişim aracı haline gelen video ve sosyal medya kavramını, platform bağımsız (platform bağımsızdan kastımız sadece bir platforma bağlı kalmadan tüm dijital kanalların kullanımıdır.), markalar özelinde en etkin şekilde kullanan ve markalarına, partnerlerine ve reklamverenlere hedeflerine en uygun ve en etkin native reklam seçeneklerini sunan genç bir ekiptir.

Bizimle beraber, markanızı popüler sosyal medya fenomenleri, markanızına en uygun ünlü isimlerle tanıtabilir, viral video içerikleri sosyal medya yayılım stratejileri ile milyonlara göz açıp kapayıncaya kadar ulaştırabilirsiniz. (Youtube, Twitter, Instagram, Twitch TV, Periscope, Scorp, Vine dijital fenomenleri, kendi alanında uzman ünlü isimler, prodüksiyon, masaüstü video, şirket tanıtım videoları, 360 derece özel videolar, dijital yayılım stratejileri). Influencer Marketing reklam metodu ve T.I.P Effect (video ajansı) ile, markanızın iletmek istediği mesajı sosyal medya kanallarında yüksek takipçiye sahip yüzlerce yetenek ile büyük kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Ünlü isimler, sosyal medya fenomenleri, influencerlar ya da başka bir deyişle milenial kuşağın dijital ünlüleri Milenial kuşağın en etkin kullandığı kanallar artık markanızın reklamları için emrinizde. T.I.P Effect ailesi olarak sizleri bu sihirli dünyaya davet ediyor ve etkilerini bizzat görmeniz için sabırsızlanıyoruz. T.I.P Effect; Influencer Marketing Agency ya da Infleuncer Marketing Ajansı

Üç Önemli Adım
BİR: Talent; Adını ne koyarsanız koyun; Talent, Influencer (inlfluencer marketing), Vlogger, Fenomen, Dijital Fenomen. Markalar özelinde platform bağımsız (Youtube, Vine, Twitter, Twitch, Instagram, Scorp, Periscope vb…) markaya en uygun olabilecek ve markayı en iyi tanıtım ile organik olarak yayabilecek Talent’ı seçiyoruz. Bu dijital bir ünlü de olabilir, bir sanatçı da, ya da bir sporcu
İKİ: Idea; Hem marka hem de kullanacağımız Talent üzerinden dikkat çekecek en iyi kurguyu, ve fikri (Idea) ortaya çıkarıyoruz. Fikrin yaratıcı olması, ama en çok da markaya değer ve trafik katacak olması bizim için en önemli nokta.
ÜÇ: Production; Fikri ve Talent’ı bir araya getirerek marka için en iyi prodüksiyonu (Production) hayata geçiriyoruz ve yayılım planı ile beraber canlıya alıyoruz. Prodüksiyondan kastımız, yerine göre viral çekimler, yerine göre özel kurgu çekimler, yerine göre de canlı yayın entegrasyonları olabiliyor.
 

TURK TELEKOM VELOXITY VİDEO PRODÜKSİYON

Tags: big data / veloxity / video / video production