LEC Yaz Mevsimi Finalleri 2021 Ağustos! League of Legends turnuvalarının en prestijlileri arasında yer alan League of Legends Avrupa Şampiyonası veya League of Legend European Championship (LEC) yaz finalleri Ağustos 2021’de oynandı. Turnuvanın Türkiye’deki yayın sorumlusu Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı olarak, Riot Games ortaklığı ile yayınları gerçekleştirdik. Avrupa ile aynı anda gerçekleştirdiğimiz yarı final ve final maçları, sevilen yorumcuların katılımı ile Türkçe olarak yayınlandı.

LEC Yaz Mevsimi Finalleri 2021 Ağustos Organizsyonu

League of Legends Avrupa Şampiyonası ya da bilinen adı ile League of Legends European Championship (LEC) Yaz Mevsimi Finalleri kıyasıya mücadelelere ev sahipliği yaptı. Turnuvada Avrupa’nın önde gelen takımları şampiyon olmak için karşı karşıya geldi. Rogue, G2 Esports, Vitality ve Misfits Gaming, Mad Lions ve efsanevi Fnatic’in de yarıştığı turnuvada heyecan dolu maçlar oynandı.

LEC 21 Yaz Mevsimi Finalleri organizasyonunu gerçekleştirmek için uzun süren hazırlık aşamaları, yayın testleri, provalar sonrası final günü geldi çattı ve büyük organizasyon başladı.

Avrupa yayını ile simültane olarak gerçekleştirdiğimiz final yayınının maç spikerliğini Türkiye’nin sevilen espor spiker ve yorumcuları Aykut “Euphony” Özgan ve Caner “Jhonnie” Güngörür gerçekleştirdi. Analiz masasında ise Aral “Halpern” Norman, Dora “Stratera” Özsoy ve Eren “Hetze” Akın yorumları ile maçların ardından değerlendirmelerde bulundular.

Şampiyon Mad Lions!

Avrupa’nın en iyi League of Legends takımının belirlendiği LEC 21 Yaz Mevsimi Finali’nde Mad Lions 3-1’lik skorla Fnatic’i yenerek şampiyon olmayı başardı. Temsilcimiz İrfan “Armut” Tükek’in önderliğinde Mad Lions ekibi LEC 21 Bahar Mevsimi şampiyonluğunun ardından LEC 21 Yaz Mevsimi Finali’ni de kazanarak üst üste ikinci kez şampiyon oldu. Aynı zamanda bu başarı Fnatic ve G2 Esports’tan sonra LEC finallerini birden fazla kazanan üçüncü takım olarak Mad Lions’u kayıtlara geçirdi.

Temsilcimiz İrfan “Armut” Tükek playoff aşamalarında ve finalde gösterdiği performans ile göz doldurdu. Avrupa’da ve Dünya’da en iyi üst koridor oyuncuları arasında yer aldığını tekrardan kanıtlayan İrfan “Armut” Tükek Türkiye’deki hayranlarının ve tüm takipçileri için gurur kaynağı oldu. LEC Yaz Mevsimi Finalleri 2021 Ağustos!

LEC Yaz Mevsimi Finalleri – Ağustos 2021

Tags: armut / espor ajansı / gaming in turkey / gaming in turkey gaming agency / gaming in turkey oyun ve espor ajansı / irfan berk tükek / League of Legends / league of legends turnuvası / lec / lec 2021 / lec yaz mevsimi finali / lec yaz mevsimi finalleri / mad lions / oyun ajansı