Acer Can Sungur Influencer Marketing! 2009 yılı itibarıyla dünyanın en büyük 3. bilgisayar üreticisi konumuna ulaşan Acer, Tayvan merkezli bir bilgisayar ve donanım üreticisidir. Acer bilgisayar üretimlerinin yanı sıra ekran, bilgisayar yan ürünleri, dijital fotoğraf makineleri gibi ürünler de geliştirmektedir. Özellikle yüksek performanslı bilgisayar modelleri ile hem iş koşturmacalarında hem de kişisel kullanımda kullanıcılarını oldukça memnun etmeyi başarmıştır. Son yıllarda oyunseverler için de çalışmalarını sürdüren Acer, bu noktada da kullanıcılardan yüksek not almayı başarıyor.

Acer Can Sungur Influencer Marketing – YouTube – Facebook – Twitter – Instagram

Can Sungur ile gerçekleştirdiğimiz influencer marketing kampanyası kapsamında YouTube üzerinden birçok video yayınlandı. Bu videoların konusu ise sürekli değişmekteydi. Bir video gündem hakkındaki sohbet ise diğeri gönderilen ürünün performansı hakkında doğrudan bir değerlendirme ve tanıtım oluyordu. Yüksek sistem gereksinimli oyunlar Acer Helios 300 ile denenerek YouTube’da videolar yayınlandı.

YouTube odaklı kampanyamızın dışında Can Sungur ile çekilişler de gerçekleştirdik. Instagram hesabı üzerinden gerçekleştirilen bu çekilişler sayesinde Can Sungur’un takipçileri kanalda tanıtılan dizüstü bilgisayarlardan ve sınırlı üretim kol saatlerinden kazandı. Biz ise marka farkındalığı, ürün tanıtımı ve marka sadakati elde etmeyi amaçladık.

Acer, Can Sungur’un gerçekleştirdiği yayınlarda, kapalı Facebook grubundaki ve Twitter’daki paylaşımlarda her zaman yer aldı.

Acer Can Sungur Influencer Marketing aktiviteleri kapsamında YouTube’da 76.000’in üzerinde izlenme, 6.000’e yakın etkileşim ve 5.000 beğeni elde ettik. Instagram’da yayınlanan hikaye ve gönderilerle 69.000’in üzerinde gösterim, 60.000’in üzerinde erişim sağladık. Twitter’da ise 108.000’in üzerinde gösterim ve 15.000’in üzerinde etkileşim aldık.

Acer Can Sungur Influencer Marketing

Tags: Acer / Can Sungur / influencer marketing