American University of Malta Espor Bursu! Son zamanlarda tüm dünyada gelişmekte olan espor dünyası artık Malta’da yüksek öğretimin bir parçası! AUM Esports’un kurulmasıyla öğrenciler Malta’nın ilk espor bursuyla Malta Amerikan Üniversitesinde (AUM) eğitim alabilecekler. AUM, öğrencilere Avrupa’daki en önemli espor şirketleriyle etkileşimde bulunmaları için bir ortam ve platform sunarak onları yeni kariyer fırsatlarını keşfetmeye teşvik edecek.

Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı olarak küresel çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu sefer AUM için Malta’dayız; Malta Amerikan Üniversitesi! Konu hem espor hem de eğitim olduğundan bizim için ayrı bir önem taşıyor. Espor projelerinde hem ortağımız hem de Gaming in Turkey Espor Direktörü Serhat Bekdemir, Malta’daki espor girişimlerinin gelişmesi için hizmet verecek. Bir ekip olarak, bu projede internet tasarımı, dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi ve danışmanlık gibi hizmetler vererek yer aldığımız için çok mutluyuz.

American University of Malta Espor Bursu

Espora ilgisi ve yeteneği olan Malta vatandaşları artık AUM’da okumak için yüzde yüz burs almaya hak kazanacaklar. Yetenekli oyuncular olmasalar da espor alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler de takım operasyonları, canlı yayınlar, sosyal medya, etkinlik yönetimi ve disiplinler arası beceriler için AUM Knights’a (Espor Takımı) katılmak ve burs kazanmak için başvurabilecekler. Yeni AUM espor bursu ile öğrenciler, eğitim deneyimlerini geliştirmek için ek kaynaklara sahip olacaklar. Program, öğrencilerin akademik bir derece alarak espor dünyasına adım atmalarına, üniversite ve profesyonel oyun turnuvalarında, canlı espor yayın etkinliklerinde ve diğer üniversite sponsorluk etkinliklerinde uygulamalı deneyimler yoluyla deneyim kazanmalarını sağlayacak. Öğrenciler ayrıca, yaklaşan turnuvalar ve etkinlikler için eğitilmek üzere bilgisayarlar ve yeni kaynaklar içeren özel bir alana sahip olacaklar.

Oyun Geliştirme Programı Yardımcı Doçenti Baharul Islam: “AUM, espor platformunu yaratıcı ve tutkulu gamer’lara sunmayı dört gözle bekliyor. Dünya çapında giderek artan üniversite espor takımlarını ve kulüpleri gün geçtikçe büyüyor. Bu program, öğrencilerin teknoloji ve oyun oynamayı bir araç olarak kullanarak akademik derece programlarını keşfetmeleri için daha fazla seçenek sunacak.” Gelişen espor sahasını AUM’a getirme girişimi, ilk olarak AUM kampüsünde bir espor kültürü oluşturmak isteyen AUM CEO’su Ziya Alpay tarafından yapıldı.

AUM’da, öğrencilerin üniversite destekli uzun bir faaliyet listesine katılmaları teşvik edilir. Plaj gezilerinden ada çapında kültürel keşiflere kadar üniversite, öğrencilerin yeni hobiler ve ilgi alanları bulmak için bolca fırsata sahip olmalarını sağlamayı hedefliyor. Öğrenci kulüpleri, öğrencilerin kişisel gelişimlerine yöneliktir ve diğer öğrencilerle tanışmalarına, onlarla etkileşim kurmalarını sağlar. Bu etkileşim ile sadece üniversite ortamında arkadaşlık ilişki kurmalarını sağlamaz, aynı zamanda uzun süreli dostluklar geliştirmek için bolca fırsat sağlar.

Espor burs programına başvurmak için https://aum.edu.mt/esports/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Malta’yı Öğrenciler İçin Harika Bir Seçenek Yapan Nedir?

Malta, bulunduğu konum doğrultusunda öğrenciler için en iyi seçeneklerden biri haline geliyor. Diğer Avrupa ülkelerinin aksine, Malta eğitim almak ve yaşamak için en uygun yerlerden biridir. Konaklama ve yemek fiyatları makul ve öğrenciler müzelerde, restoranlarda, spor salonlarında özel fırsatlar elde ederek pek çok etkinlikte yer alabiliyorlar. Toplu taşıma araçları üniversite öğrencilerine özel fiyatlar sunmaktadır. Aynı zamanda Malta en güvenli ülkeler arasında sayılıyor. Yerliler ise çok samimi, saygılı ve iyi eğitimli insanlar olarak biliniyor. Adadaki suç oranı Avrupa’daki en düşük oranlardan biridir ve toplu olarak doğal afetlerin meydana gelme olasılığının düşük olduğu yerlerden biri olarak da biliniyor.

Malta, dünyanın en yüksek standartlarına sahip büyük bir akademisyen kadrosuna sahiptir. Kaliteli programları ve uluslararası eğitim kurumlarının varlığı sayesinde, eğitim almak için harika bir yer olarak kabul edilir. Avantajlı vergi oranları ve mükemmel altyapısı ile Avrupa Birliğinin içindedir. Tüm bu öne çıkan özellikler, Malta’yı coğrafi ve kültürel olarak ideal bir konuma getirerek işletmelerin tercih ettiği bir yer haline getiriyor.

Malta Amerikan Üniversitesi Hakkında

Malta Amerikan Üniversitesi, uluslararası bir toplum için en yüksek standartta yüksek öğrenim ve araştırmaya adanmış, Amerikan tarzı özel bir üniversitedir. Lisans programları, araştırma faaliyetleri ve topluma hizmetleri, etik bilgili vatandaşları eğiterek, bilgi paylaşımı yaparak ve bilgiyi küresel bir ortamda çalışmaya sokarak yaşamlara dokunur ve topluma hizmet eder. Bizi facebook.com/aumalta ve twitter.com/aumalta adresinden takip edebilir ve aum.edu.mt adresini ziyaret edebilirsiniz.

American University of Malta Espor Bursu

Tags: American University of Malta / AUM / espor / espor ajansı / espor bursu