Coca-Cola’nın 25 ülkedeki resmi oyun ve espor ajansı olarak markanın ilkelerine uygun  hazırladığımız etkinlikler, kampanyalar, organizasyonlar ve oyun dünyasından iş birliklerini oyunculara sunmaya devam ediyoruz Bu iş birlikleri kapsamında MENA bölgesinde faaliyet gösteren Geekay Esports takımına sponsor olduk.

Geekay Esports

MENA oyun endüstrisinde öncü bir güç olan Geekay Group, erişimini espora doğru genişletiyor. Bölgedeki kullanılmayan potansiyeli fark eden CEO Kishan Palija,  MENA bölgesindeki espor boşluğunu doldurmak için Geekay Esports’u başlattı. Yerel oyunculara tanınırlık, medyada görünürlük ve fırsatlar sunmayı amaçlayan Geekay Esports, yetenekli oyuncuları geliştirmeyi ve uluslararası sahnede rekabet etmeyi hedefliyor. MENA espor camiasında güvenilir bir isim olan Ragheed “ElConTeH” Hasson tarafından yönetilen Geekay Esports, ilgi çekici içerik ve oyuncu anlatılarını vurgulayarak olağanüstü yetenekleri keşfedecek, eğitecek, destekleyecek ve sponsor olacak.

Geekay Esports Coca-Cola Sponsorluğu İçin Neler Yaptık?

Geekay Group ile olan iş birliğimizde espor takımı Geekay Esports’a sponsor olduk. Sponsorluk kapsamında takım formalarında ve markanın içeriklerinde marka konumlandırma olarak yer aldık. Amacımız, markanın gençlere yönelik ilgisini ve eğlence dünyasına olan bağlılığını göstermekti. Bu sponsorlukla, Coca-Cola’nın hedef kitlesine ulaşmasını ve markanın espor topluluğunda daha güçlü bir varlık oluşturmasını hedefledik.

Takımının formaları ve sosyal medya için üretilen içeriklerin tamamen Coca-Cola branded olacak şekilde, marka ile takım arasında güçlü bir ilişki kurulmasını sağladık. Bu da takımın başarılarıyla markanın başarısı arasında bir bağ kurulmasını ve takımın taraftarları aracılığıyla markanın sadık bir hayran kitlesi oluşturmasını sağladı. Aynı zamanda, Coca-Cola’nın genç tüketici kitlesine espor üzerinden daha organik bir şekilde ulaşması ve marka değerini arttırmış olduk. Aynı zamanda etkinlik sponsorlukları, canlı yayınlar ve diğer reklam kampanyaları gibi çeşitli kanallar aracılığıyla Coca-Cola’nın MENA bölgesindeki marka bilinirliğini daha da arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirdik. Valorant, League of Legends, PUBG Mobile gibi ünlü oyunlarda takım üyelerinin,içerik üreticilerinin sosyal medya platformları ve canlı yayın için ürettikleri içeriklerinde de yer aldık. 

 

MAYIS – AĞUSTOS 2022 İSTATİSTİKLERİ

Oyuncu İstatistikleri

Twitter : 50.365

Twitch: 111.247

YouTube: 53.299

TikTok: 41.433

Instagram: 99.700

TOPLAM: 356.044

 

İçerik Üretici İstatistikleri

Twitter : 18.281

Twitch: 137.900

YouTube: 44.270

TikTok: 28.823

Instagram: 96.730

TOPLAM: 326.004

 

Sosyal Medya İstatistikleri

Toplam Post: 167

Toplam Story: 592

Toplam Reels: 27

Toplam Erişim: 1.238.00

Toplam Etkileşim: 2.263.619

 

Sosyal Medya Final İstatistikleri:

Facebook: 657.200

Instagram: 1.221.000

Twitter: 516.100

Toplam Erişim: 2.117.600

Geekay Esports Coca-Cola Sponsorluğu