World of Warships Aralık 2019 Dijital Pazarlama Kampanyaları! Wargaming’in World of Warships savaş simülasyonu oyunu ile uzun süredir devam eden marketing partnerliğimiz Aralık ayında da devam etti. Dijital Pazarlama tarafında kullandığımız kanallar şu şekildeydi;

World of Warships Aralık 2019 Dijital Pazarlama Kampanyaları!

Website Branding

Website giydirme tarafını Aralık ve Ocak ayında yoğun şekilde kullandık. Oyuncu kitlesinin bulunduğu siteler dışında Fragtist gibi teknoloji severlerin ve Dijitalsporlar gibi Espor takipçilerinin de bulunduğu websiteler ile de anlaşarak farklı kitlelere gittik.

Affiliate Kampanyaları

Affiliate tarafında da yine üyelik modeli ile ilerledik. Üyelik başına çalıştığımız partnerlerimizle yayıncılara göre optimizasyon yaparak kaliteyi yükseltmeye devam ettik.

Seeding

Hem sosyal medyada hem de forum sitelerinde seeding çalışmaları gerçekleştirdik. Biz de oyunu oldukça yoğun bir şekilde oynadığımız için oyunla ilgili ilgi çekici içerikler çıkartarak, kitlelerin dikkatini çektik. Bu kanalların direkt olarak sonuçlarını göremesek de paralelinde kullandığımız diğer kanallar ile birlikte oyundaki oyuncu sayısındaki artışa etkisini gördüğümüz için verimli bir çalışma oldu diyebiliriz.

Bu kampanyalar ile World of Warshipse yeni oyuncular kazandırmanın yanı sıra ayrıca oyunu bırakmış veya oyuna ara vermiş oyuncuları da oyuna tekrar kazandırdık.

World of Warships Hakkında

World of Warships, Wargaming şirketi tarafından 17 Eylül 2015’te yayınlanan deniz savaşı temalı multiplayer online oyundur. Oyunun özellikleri, aynı şirket tarafından geliştirilen World of Tanks ve World of Warplanes oyunlarına benzemektedir. Oynaması ücretsizdir.

World of Warships Aralık 2019 Dijital Pazarlama Kampanyaları

Tags: digital game marketing / Wargaming / World of Warships