INNOFUN Haziran 2020 PR! Asya oyun sektörünün en büyük pazarı olan Çin’de oyun mağazalarında mobil oyunlarla milyonlarca oyuncuya ulaşma imkanı sunuyor. INNOFUN, oyun geliştiricilerine Çin’de oyunlarını piyasaya sürmek için birçok avantaj sağlıyor. INNOFUN için Haziran ayında 1 adet PR çalışması gerçekleştirdik. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu PR çalışmaları Türkiye’nin sevilerek takip edilen 27 farklı dijital oyun sitesinde ve diğer haber medya sitelerinde yayınlandı.

Haziran ayında yayınladığımız PR bültenlerinin konuları şu şekilde:

  • Gaming in Turkey ve INNOFUN ile Çin’in Devasa Oyun Pazarına Açılın

Dünyanın dört bir yanından oyun geliştiricilerine Çin’de oyunlarını pazarlama imkanı sunan INNOFUN ile Türkiye’nin Espor ve Oyun Ajansı Gaming in Turkey iş birliğine imza attıklarını duyurdu.

Oyuncu kitlesi olarak dünyanın en zengin bölgelerinden biri olan Asya’nın en büyük pazarına sahip olan Çin, 33,2 milyar dolarlık oyun sektörü cirosuyla aynı zamanda dünyanın da en büyük pazarlarından biridir. INNOFUN ve Gaming in Turkey iş birliği kapsamında Türkiye’deki oyun geliştiricileri de artık oyunlarını Çin pazarında yayınlayıp, milyonlarca oyuncuya ve ciroya ulaşabilecek. Bu anlaşma kapsamında oyunlarını Çin oyun pazarında yayınlamak isteyenler, birden fazla mağazada yer alma, INNOFUN Gaming in Turkey ile yayınlanma, gerekli her türlü devlet izinlerinin halledilmesi, deneyim paylaşımı ve 360 derece pazarlama olanaklarından yararlanabilecek.

10 yılı aşkın süredir Çin oyun sektörü deneyimine sahip INNOFUN ile 12 yılı aşkın süredir Türkiye oyun sektörü deneyimine sahip Gaming in Turkey’nin yaptığı iş birliği kapsamında Türkiye’deki oyun geliştiricilerine Çin’de oyunlarını yayınlama ve 360 derece pazarlama hizmeti sunuluyor. Bu yayın kanalları arasında çok büyük markalar olan Wechat, QQ, Baidu, TikTok, Toutiao, Huawei, VIVO ve Xiaomi’nin mağazaları yer alıyor. Geniş kitleye sahip mağazalar ile Gaming in Turkey ve INNOFUN oyunlarınızı aylık 50 milyon kullanıcıyı kapsayan mağazalar ile buluşturacak.

INNOFUN’ın geliştiricilere sağladığı en etkili olanaklardan biri yerelleştirme hizmeti oluyor. Çin gibi nüfusu fazla olan bir ülkede oyunlara yerelleştirme hizmeti sunarak büyük bir kitleye yayılmasını sağlıyor. Geliştiriciler, zaman kaybetmeden oyunlarını bu hedef kitleye sunarak kısa zamanda etkili bir geri dönüş alabiliyor. Aynı zamanda INNOFUN, bu şekilde oyunların kalitesini büyük bir kitleye duyurarak onların büyük firmalar tarafından keşfedilmesini de sağlıyor.

INNOFUN Haziran 2020 PR

Tags: INNOFUN