Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı olarak Genshin Impact ile oyunun Türkçe dil desteğinin lansmanını duyurmak ve kutlamak üzere birçok farklı başlıkta iş birliktelikleri gerçekleştirdik. Bu kapsamda oyunun Türkçe oluşunu büyük bir Drone Show etkinliği ile kutladık.

Organizasyonunu üstlendiğimiz Genshin Impact Drone Gösterisi, 9 Aralık Cuma akşamı İstanbul’da Salacak semalarını aydınlattı. Drone gösterisi aynı zamanda Üsküdar Sahili, Sarayburnu, Cihangir, Beşiktaş Sahili, Ortaköy Sahili ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden de izlendi. Drone’ların havalandığı alanda 500’den fazla kişi bu anlara tanıklık etti.

Drone Show Gösterisinin Arka Planı

İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Salacak’da, Genshin Impact’in Türkçe dil desteğini kutlamak amacıyla 300 insansız hava aracı (drone) kullandık. Kutlamalara damga vuran ışık gösterisinin koreografisi, tasarımı ve izin süreçleri için yaklaşık 1 ay boyunca kesintisiz çalıştık. Dijital olarak hazırlanan koreografiler ve animasyonlar için gökyüzünde testler başlatıldı. Etkinlik gününe kadar dronelar defalarca test aşamasından geçti. Test aşamasını başarıyla tamamladıktan sonra 9 Aralık’ta Türkiye’nin en büyük drone gösterilerinden bir tanesi için tüm hazırlıkları tamamlamış olduk.

Gökyüzündeki büyüleyici Drone show için planlamalar ve programlar yapılırken bir yandan da alandaki izleyicileri şova hazırlamak için Türkiye’nin en bilinen cosplayerları ile Genshin Impact karakterlerini alanda canlandırdık.

Düzenlediğimiz Cosplay etkinliği için çalıştığımız isimler;

  •         Melodi Kızılgün
  •         Melis Başaranel
  •         Melisa Marangoz
  •         Pınar Kayacan

Aynı zamanda Cosplayer’lar kendi sosyal medya hesaplarından Drone gösterisini ve kostümlü kıyafetlerini paylaşarak etkinliği promote ettiler. 

Genshin Impact Hakkında

Genshin Impact, miHoYo tarafından geliştirilen aksiyon-rol yapma video oyunudur. 2020’nin Eylül ayında piyasaya çıkan ücretsiz açık dünya macera RPG oyunu Genshin Impact, The Game Awards 2021’de En İyi Mobil Oyun, App Store Ödülleri 2020’de Yılın iPhone Oyunu ve Google Play’de 2020’nin En İyi Oyunu seçildi. Bunların yanı sıra 2022 Golden Joystick Awards’ta Still Playing Award ödülünü elde etti.

Genshin Impact Drone Show Projesi

Tags: Drone show / game agency / game agency in turkey / game marketing / gaming agency / gaming in turkey / gaming in turkey game agency / Genshin Impact Drone Show