Razer Gold Türkiye Sosyal Medya Yönetimi

Razer Gold Türkiye Sosyal Medya Yönetimi! Pazarladığınız ürün her ne olursa olsun, kullanıcılar tarafından bir geri bildirime ihtiyaç duyar. Sektör bağımsız her ürün için ve tabii ki oyunlar için de geri bildirimin ve destek almanın ilk akla gelen yolu, sosyal medya üzerinden iletişime geçmektir. Oyuncular, oyunla ilgili ne severlerse ya da neyden nefret ederlerse direkt olarak sosyal medya kanallarınızdan size ulaşırlar. Türkiye’de ve globalde de destek talebi açmadan önce ilk başvurulan yer her zaman sosyal medya kanalları olmuştur.

Razer Gold Türkiye Social Media Management

  • Creating Social Media Strategies
  • Social Media Management (Content and Visuals)
  • Social Media Moderation
  • Reporting

Türkiye’deki e-pin sektörünün en başından beri bu pazar içerisinde yer alan Game Sultan, Nisan 2019 itibariyle Razer tarafından tamamen satın alınarak Türkiye pazarındaki varlığını Razer Gold Türkiye olarak devam ettirmeye başladı.

Game Sultan’ın tüm sisteminin Razer Gold’a geçişinin yapılabilmesi için aynı zamanda Game Sultan kullanıcılarının da, mevcut hesaplarını Razer Gold’a yükseltmesi gerekmekteydi. 1 Nisan 2019’da yapılan geçiş öncesinde Razer Gold Türkiye’nin sosyal medya hesapları üzerinden, kullanıcıları geçiş sürecinde doğru bir şekilde bilgilendirmek ve yönlendirebilmek için bir iletişim planı hazırladık. Bu sosyal medya iletişim planı kapsamında kullanıcıların mevcut hesaplarını Razer Gold’a yükseltirken mevcut bakiyeleri, hesaplarının durumu vs gibi karşılaşabilecekleri tüm problemlerle alakalı duyurular hazırlayarak, kullanıcıları bu geçiş sürecini neredeyse sıfır sorun ile tamamlamaları için çalıştık. Kullanıcıların merak ettikleri soruları ve sorunları yanıtladık.

Razer Gold Türkiye’ye tam olarak geçişin tamamlanmasının ardından ise, yenilenmiş görseller ve iletişim dili ile Razer Gold Türkiye kullanıcılarını e-pinler konusunda direkt olarak satışa yönlendirmeye devam ettik.

Ayrıca Razer Gold Türkiye’nin Instagram hesabındaki takipçi sayısını arttırabilmek için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, 23 kişinin kazandığı bir Steam Cüzdan Kodu çekilişi gerçekleştirdik. Bu çekiliş için yayınladığımız post ile toplamda 1700’den fazla beğeni ve yorum aldık. Toplamda 86.000’den fazla erişim, 120.000’den fazla görüntülenme aldık. Çekilişi desteklemek amacıyla, Duygu Köseoğlu ve Umutc4n ile çalıştık. Aynı zamanda birçok Instagram sayfasında story reklam sayesinde çekilişe katılım sayısını bir hayli yükselttik. Toplamda 5 gün süren bu iletişimin ardından Razer Gold Türkiye toplamda 2000’den fazla yeni takipçi kazandı.

Razer Gold Türkiye Sosyal Medya Yönetimi

Tags: facebook management / game marketing / game social media / game social media agency / instagram management / razer / razer gold / razer turkey / razer türkiye / social media management / social media management agency / twitter management