Make A Wish TikTok #sevginipaylaş Projesi!

Make A Wish TikTok #sevginipaylaş Projesi! 360 derece pazarlama planının bir parçası olarak gerçekleştirdiğimiz PR çalışmasında, dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir mobil uygulama olan Tik Tok ve yine dünyanın en büyük yardım kuruluşlarından biri olan Make A Wish (Bir Dilek Tut) ile beraber bir sosyal sorumluluk projesi oluşturduk. Make A Wish (Bir Dilek Tut) derneği, hayati tehlike taşıyan bir hastalıkla mücadele eden 3-18 yaş arası çocukların kalplerinde yaşattıkları dilekleri gerçeğe dönüştürmektedir. Bu proje kapsamında Make A Wish, hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden çocukların her biriyle tek tek görüşüp hayallerini dinledi ve dileklerini topladı. Bu sırada biz de Tik Tok uygulaması içerisinde “sevginipaylas” adıyla bir hashtag oluşturduk ve kullanıcılardan, hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden çocuklar için videolar paylaşmalarını istedik. Bu sayede Tik Tok kullanıcılarının da desteğiyle, bu güzel çocuklara moral ve motivasyon sağlamayı hedefledik öncelikle.

Birçok fenomenin de destek gösterdiği hashtag çok hızlı şekilde yayıldı ve birçok insan bu hashtag’i kullanarak video içerik üretti. Tik Tok için hazırladığımız influencer marketing planının bir kısmını da bu sosyal projeye entegre ettik ve iş birliği yaptığımız fenomenlerden biri olan Murat Sakaoğlu bu hashtag’i kullanarak video içerik üretti. Ayrıca TikTok’a gelip bu hashtag ile video paylaşarak, çocuklara destek olabileceklerini insanlara anlattı. Projenin devamında Tik Tok, uygulama içerisindeki kullanıcıların da yoğun desteğiyle birlikte, çocukların dileklerini gerçekleştirmek için Make A Wish derneğine 40.000 TL bağışta bulundu. Bu bağış ile birlikte, Make A Wish’in desteği ile belirlenen 4 çocuğun dilekleri gerçekleştirildi. Ayrıca Make A Wish, dileklerinin gerçekleştiği bir gün olması adına her bir çocuk sürpriz partiler organize etti ve hediyeleri çocuklara iletti.

Make A Wish TikTok #sevginipaylaş Projesi – Proje Çıktıları:

Bu proje vasıtasıyla, marka bilinirliğini artırmakla birlikte TikTok uygulamasına yönelik Türkiye’deki algıların değişmesini sağlamayı amaçladık. Aldığımız sonuçlar da gösteriyor ki bu çalışma, uygulamanın üzerindeki kara bulutları dağıtma konusunda oldukça olumlu bir etki yarattı ve dört kolla hayata sarılmaya en çok ihtiyaç duyan çocuklara moral aşılayıp onların hayallerini/dileklerini gerçekleştirme konusunda da önemli bir örnek teşkil etti.

Sosyal sorumluluk projesi sonunda, “sevginipaylas” hashtagi kullanılarak paylaşılan videolar 60 milyondan fazla izlendi. Ayrıca 15 binden fazla tekil kullanıcı, “sevginipaylas” hashtagi altında kendi videolarını paylaştılar.

Make A Wish TikTok #sevginipaylaş Projesi 1
Make A Wish TikTok #sevginipaylaş Projesi 1
Make A Wish TikTok #sevginipaylaş Projesi 2
Make A Wish TikTok #sevginipaylaş Projesi 2
Make A Wish TikTok #sevginipaylaş Projesi 2
Make A Wish TikTok #sevginipaylaş Projesi 2
Make A Wish TikTok #sevginipaylaş Projesi 3
Make A Wish TikTok #sevginipaylaş Projesi 3

Make A Wish TikTok #sevginipaylaş Projesi – Purple Pan

Tags: bir dilek tut derneği / influencer marketing / influencer marketing agency / make a wish / sosyal sorumluluk / tiktok