Lord of the Board Karakter İllustrasyon Tasarımı! Beach Bum tarafından geliştirilen ve oyuncuların 2000 yıllık geleneği, ne zaman ve nerede isterlerse mobil cihazlarından oynayabileceği Lord of the Board 7’den 70’e herkese hitap etmeye devam ediyor. Tamamen Türkçe arayüze sahip mobil oyun için Gaming in Turkey olarak yaptığımız pazarlama faaliyetleri ile binlerce yeni kişi zarlarını sallayarak rekabete yeni bir boyut kazandırıyor.

Yaptığımız pazarlama faaliyetleri arasında Türkiye’ye özel Sosyal Medya Yönetimi’nin bir parçası olan karakter tasarımı da yer aldı. Yerelleştirme yaparken Türkiye’deki oyunculara daha iyi hitap edebilmek, onların kimliğine uygun karakter tasarlatmak ilk adımımız oldu. Geleneksel tavla oyunumuzun mobil platforma uyarlayan Lord of the Board’un kendi ülkemiz için karakterlerini tasarlatırken herkese hitap etmesi gerektiğini göz önünde bulundurduk.

Yarattığımız yeni karakterler ile oyunu Türk oyuncusuna seslenecek şekilde yerelleştirdik. Bir kadın, bir erkek olmak üzere 2 karakter üzerinde çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Kadın karakterimizde, evinde de olsa her şartta tavla oynayabileceğini göstermeye yönelik tasarımlar yaparken erkek karakterimiz içinde tipleme konusunda tavla tutkunu bir kişilik ortaya çıkarmaya çalıştık.

Lord of the Board Sosyal Medya Karakter Tasarımı

İllustrasyon Tasarımı

Oyunun Türkiye’de tamamen Türkçe olarak oyuncularla buluşmasının ardından Sosyal Medya Yönetimi’ni yaparken de oyunculara tam olarak hitap etmek istedik. Tasarımını yaptırdığımız karakterlerimizi sosyal medya gönderilerinin görselleriyle içeriklerine uyumlu olacak şekilde birleştirdik. Toplamda 3 farklı erkek karakter pozu, 2 farklı kadın karakter pozu ile 5 pozumuzu değişik entegrasyonlarla gönderilimizde ön plana çıkardık.

Karakter tasarımlarımızı finalize ettikten sonra yaptığımız içerik planı sayesinde Türkiye’deki oyuncular her gün güncel olarak LOTB Facebook sayfasından oyunu daha yakından tanıdılar.

Lord of the Board Karakter İllustrasyon Tasarımı

Tags: game marketing / kreatif ajans / Lord of The Board / mobile game marketing in turkey