Turkcell 4.5G Sanalika Mixx Awards 2017 Tanıtım Videosu

Türkiye’nin en hızlı 4.5G altyapısına sahip lider GSM operatörü Turkcell olarak, bu hızı eğlenceli ve doğal bir şekilde genç hedef kitleye yaşatmak ve deneyimletmek için onlara hayallerindeki süper gücü vermek istedik. Gençler arasında yıllardır en populer olan ve yerini sağlamlaştırmış Sanalika oyun platformu ile bir iş birliği yaptık; TURKCELL ayrıcalığı ile 4.5G Hızında Dilediğin Yere Işınlan!

TURKCELL 4.5G SANALIKA

Turkcell 4.5G Sanalika Adalar ve bu adalar üzerindeki caddelerden oluşan bir sanal dünya sunan Sanalika’da 20.000.000 kayıtlı, 1.000.000 aylık aktif ve 120.000 günlük tekil oyuncu var. Oyuncular, oyun içinde caddeler arasında geçiş yapmak istediklerinde, 1 caddeden diğerine yürüyerek gitmek zorundalar.

Turkcell 4.5G Sanalika Bu kurgu ile oyuncular caddeler arası geçişleri Turkcell 4.5G sayesinde ışınlanarak, çok hızlı bir şekilde yapabildiler, hıza olan tutkularını en doğal yoldan, onların gündelik yaşamlarıyla çok örtüşen bir biçimde tattılar. Oyun içine eklenen“4.5G butonuna tıklayan oyuncuların karşısına Turkcell’in “T70″ cihazını ve bu cihaz içinde de 4,5G app ini çıkarttık.

App butonuna tıklayan oyuncular, önce Turkcell 4.5G reklamını, ardından da oyun içindeki cadde listesini gördüler ve ışınlanmak istedikleri caddeleri seçtiler. Tüm kampanya mesajlarımızı da değişik yollar ile ile kurgunun içine basitçe yedirdik.

Turkcell 4.5G Sanalika: Üç ay sonunda elde edilen sonuç ise, hedeflenenin kat ve kat üstündeydi.

  • 50 milyona yakın gösterim,
  • hedefimizin 12 katı kadar app tıklama,
  • hedefimizin 4 katı kadar Işınlanma ve
  • hedefimizin 4 katı kadar video izleme rakamlarına ulaştık! Turkcell olarak hedeflerimizi ışınladık ve gençlere, 4.5G’nin hızını sevdikleri bir platformda hayalini kurdukları şekilde deneyimlettirdik .

Turkcell 4.5G Sanalika – 4.5 G İLE IŞINLA BİZİ TURKCELL!

INFLUENCER MARKETING

Influencer Marketing, Native Marketing, Performans Reklamcılığı, Dijital Ünlüler, Dijital Fenomenler T.I.P-Effect, bir Video & Fikir evidir. Influencer Marketing Native Marketing; Milenial kuşak tarafından çağımızın en büyük iletişim aracı haline gelen video ve sosyal medya kavramını, platform bağımsız (platform bağımsızdan kastımız sadece bir platforma bağlı kalmadan tüm dijital kanalların kullanımıdır.), markalar özelinde en etkin şekilde kullanan ve markalarına, partnerlerine ve reklamverenlere hedeflerine en uygun ve en etkin native reklam seçeneklerini sunan genç bir ekiptir.

Bizimle beraber, markanızı popüler sosyal medya fenomenleri, markanızına en uygun ünlü isimlerle tanıtabilir, viral video içerikleri sosyal medya yayılım stratejileri ile milyonlara göz açıp kapayıncaya kadar ulaştırabilirsiniz. (Youtube, Twitter, Instagram, Twitch TV, Periscope, Scorp, Vine dijital fenomenleri, kendi alanında uzman ünlü isimler, prodüksiyon, masaüstü video, şirket tanıtım videoları, 360 derece özel videolar, dijital yayılım stratejileri). Influencer Marketing reklam metodu ve T.I.P Effect (video ajansı) ile, markanızın iletmek istediği mesajı sosyal medya kanallarında yüksek takipçiye sahip yüzlerce yetenek ile büyük kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Ünlü isimler, sosyal medya fenomenleri, influencerlar ya da başka bir deyişle milenial kuşağın dijital ünlüleri Milenial kuşağın en etkin kullandığı kanallar artık markanızın reklamları için emrinizde. T.I.P Effect ailesi olarak sizleri bu sihirli dünyaya davet ediyor ve etkilerini bizzat görmeniz için sabırsızlanıyoruz. T.I.P Effect; Influencer Marketing Agency ya da Infleuncer Marketing Ajansı

Üç Önemli Adım
BİR: Talent; Adını ne koyarsanız koyun; Talent, Influencer (inlfluencer marketing), Vlogger, Fenomen, Dijital Fenomen. Markalar özelinde platform bağımsız (Youtube, Vine, Twitter, Twitch, Instagram, Scorp, Periscope vb…) markaya en uygun olabilecek ve markayı en iyi tanıtım ile organik olarak yayabilecek Talent’ı seçiyoruz. Bu dijital bir ünlü de olabilir, bir sanatçı da, ya da bir sporcu
İKİ: Idea; Hem marka hem de kullanacağımız Talent üzerinden dikkat çekecek en iyi kurguyu, ve fikri (Idea) ortaya çıkarıyoruz. Fikrin yaratıcı olması, ama en çok da markaya değer ve trafik katacak olması bizim için en önemli nokta.
ÜÇ: Production; Fikri ve Talent’ı bir araya getirerek marka için en iyi prodüksiyonu (Production) hayata geçiriyoruz ve yayılım planı ile beraber canlıya alıyoruz. Prodüksiyondan kastımız, yerine göre viral çekimler, yerine göre özel kurgu çekimler, yerine göre de canlı yayın entegrasyonları olabiliyor.
 

TURKCELL 4.5G SANALIKA VİDEO PRODÜKSİYON

Tags: in game integration / sanalika / tipeffect / turkcell / video agency / video production