Gaming in TURKEY | MENA | EU Oyun ve Espor Ajansı olarak, partnerimiz Wargaming için seslendirme, aktör seçimi, etkinlik ve pazarlama dahil olmak üzere A’dan Z’ye 360 derece proje yönetimi gerçekleştirdik. Bu projeler kapsamında yıllardır beklenen Türk gemisi Muavenet’in oyuna eklenmesi ve ünlü oyuncu Murat Serezli tarafından seslendirilen ilk Türk komutanı kutlamak ve duyurmak adına World of Warships Türkiye Topluluk Etkinliği düzenledik.

Türk Gemisi Muavenet World of Warships’de

Erken erişimde 24 Mayıs’tan itibaren oyun içinde mevcut olan Türk muhribi Muavenet, yeni Pan-Avrupa muhripleri serisinin başlangıcını oluşturuyor. Oyundaki gemi, V. rütbeden başlayarak, 1946’dan 1960’a kadar Türk Donanması’nda hizmet veren gerçek muhrip Muavenet’e dayanıyor. Bu yeni serinin tamamen yayınlanacağı 19 Temmuz’daki 12.6 güncellemesinde ilk Türk komutan da oyuna katılacak. Ücretsiz olarak sunulan bu yeni eklenti ünlü oyuncu ve yönetmen Murat Serezli tarafından seslendirildi. Kendisi de bir oyuncu olan Serezli, World of Warships’in Türk oyuncu topluluğu tarafından kendi dillerinde seslendirme yapması için seçildi.

World of Warships Topluluk Etkinliğinde Neler Yaptık? 

Hazırlık Süreci 

3 Haziran Cumartesi günü, İstanbul Estanbul eSport oyun merkezinde World of Warships Türkiye Oyuncu Topluluğu Etkinliği düzenlemek üzere büyük bir tutku ile hazırlıklara başladık. Etkinlik, Türk oyuncuları bir araya getirerek World of Warships oyununu deneyimlemeleri ve birbirleriyle etkileşimde bulunmalarını sağlamak amacıyla planlandı.

Alanın atmosferini etkinlik temasına uygun hale getirmek için yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. Öncelikle etkinliğin düzenleneceği alanı özenle dekore ettik. Dev posterler, bayraklar ve oyunla ilgili görsellerle donatılmış bir ortam yaratmaya çalıştık. Kullanılan posterler, oyuncuların gerçek bir World of Warships atmosferine dalmalarını sağlamak için kullanıldı.Ayrıca, oyuncuların keyifli vakit geçirebileceği oturma alanları ve oyun deneyimini desteklemek için ekranlar da yerleştirdik. Etkinliğin ambiyansını tamamlamak için uygun aydınlatma düzenlemeleri yaptık. Renkli ışıklar, etkinliğin heyecanını ve atmosferini artırmak için kullanıldı. Müzik ve ses efektleriyle oyunun ruhunu yansıtacak bir ses sistemi kurduk. 

Basın Toplantısı

Etkinlik öncesinde medya mensuplarına etkinlik hakkında bilgi vermek adına bir basın toplantısı düzenledik. Basın toplantısında, ünlü oyuncu Murat Serezli’nin ve World of Warships ekibinin bir araya gelmesi, etkinliğe ayrı bir değer kattı. Serezli, Türk komutan karakterinin seslendirilmesindeki rolü, Türk oyun deneyimine gerçeklik katması ve özgünlüğü hakkında konuştu.World of Warships ekibi de sonrasında basına yönelik bir sunum gerçekleştirdi. Bu sunumda, Muavenet gemisi ve oyunda yer alan diğer yenilikler detaylı bir şekilde anlatıldı. Muavenet gemisinin oyuna eklenmesi, Türk oyuncular için büyük bir gurur kaynağı oldu. Ayrıca, oyunun getirdiği yenilikler ve güncellemelerle ilgili bilgiler paylaşılırken, oyuncuların merak ettiği sorular da yanıtlandı. 

Etkinlik Alanı

Etkinliğe toplamda 200 kişi katıldı ve oyuncular, Türk gemisi Muavenet’in oyun içindeki özelliklerini keşfetme fırsatı buldular. Bu oyun deneyimlemenin yanı sıra Türk oyuncuların ilgisini çekecek bir dizi etkinlik düzenlendik. 2 cosplayer, etkinlik alanına renk katarak katılımcıların oyun deneyimini daha da keyifli hale getirdi. Ayhan Tarakçı ve Cantuğ “Unlost” Özsoy da etkinlikte yer alarak oyuncuların arasına karışarak birlikte eğlenceli vakit geçirdi. Etkinliğin sunuculuğunu üstlenen Eray Kurumehmetoğlu, enerjisi ve coşkulu sunumuyla katılımcıları etkiledi. Etkinlik boyunca özel yemeklerin hazırlanması da organizasyonun ayrıcalıklarından biriydi. Katılımcılar, lezzetli ikramlar eşliğinde oyunun tadını çıkardılar.

Etkinlik alanında düzenlenen mücadeleler de büyük ilgi gördü. Toplamda 150 bilgisayarda World of Warships oynanırken, bir turnuva düzenlendi. Çekilişle belirlenen 8 kişilik mini turnuva, oyuncular arasında rekabeti kızıştırdı ve kazananlara özel ödüller sunuldu. Ayrıca Kahoot ve bulmaca etkinlikleriyle gün boyunca oyunculara ödül kazanma şansı verdi. Etkinlik süresince oyuncular, Murat Serezli ile fotoğraf çektirebilme ve soru sorma fırsatı buldular.

Düzenlediğimiz bu unutulmaz etkinlik, World of Warships Türkiye Oyuncu Topluluğu için önemli bir kilometre taşı oldu.

Değerlendirmeler ve Yorumlar

World of Warships Bölgesel Yayın Direktörü Christian Bergmann, Türkiye’nin World of Warships için en önemli Akdeniz pazarlarından biri olduğunu ve topluluğa bir teşekkür olarak, ekibin onlara kültürel olarak anlamlı bir hediye vermek istediğini söyledi.

“Murat Serezli, Türkiye’nin en büyük aktörlerinden biri ve oyunda bir komutanı seslendirecek olması heyecan verici. Küresel bir oyun oynarken kendi dilinizi duymaktan daha güzel bir duygu yoktur ve Türk topluluğumuz bu eklemeyle bunu yapabilecek. Oyuncular Murat’ın talimatlarını Türkçe olarak duyabilecekler” dedi.

Gaming in TURKEY | MENA | EU Oyun ve Espor Ajansı kurucumuz Ozan Aydemir ise World Of Warships için Türk oyuncuların sabırsızlıkla bekledikleri lokal içerikleri oyuna gelmesinin ekip adına ne kadar önemli olduğunu belirtti; “World Of Warships için yıllardır başarılı projeler yapıyoruz ama ilk defa bu sene oyuncu olarak bizlerin de beklediği projeleri hayata geçirmenin mutluluğu içindeyiz. Türk gemisi Muavenet için yaptığımız çalışmaları hem güzel bir topluluk etkinliği hem de Murat Serezli ile beraber gerçekleştirdiğimiz Türkçe seslendirme ile taçlandırdık. Murat Bey’le daha öncede çalışma şansımız olmuştu. Çok iyi ve profesyonel bir sanatçı olmasının yanı sıra çok sıkı bir oyuncu olduğu için seslendirme süreçleri de hepimiz için çok keyifli geçti. Yıllar sonra bir oyuncu olarak nihayet Türk Gemisi Muavenet World of Warships’de diyebiliyoruz.”

 

World of Warships Hakkında

World of Warships, Wargaming’in ücretsiz, tarihi, çevrimiçi bir savaş bilgisayar oyunudur. Beş farklı gemi sınıfını içeren en ikonik savaş gemilerinden oluşan devasa filosu ve stratejik olarak tasarlanmış ortamı ile World of Warships, herkes için uygun olan en üst düzey deniz savaşı oyunu deneyimini sunuyor. Tarihsel olarak gerçekçi gemilerden oluşan en geniş koleksiyonu sayesinde World of Warships, dijital bir gemi müzesi ve denizcilik tarihi meraklıları için bir odak noktası olmaktan gurur duyuyor. Yeni tematik içerikler ve yenilikçi oyun modları düzenli olarak eklenmekte ve geniş oyuncu tabanına çeşitli ve heyecan verici bir oyun deneyimi sunmaktadır.

Tek Franchise – Birden Fazla Platform

World of Warships’in PC’deki başarılı çıkışının ardından, benzersiz oynanışı ve tasarımı, World of Warships ile ücretsiz devasa deniz savaşlarını diğer platformlara taşımak için uyarlandı: Legends PlayStation ve Xbox’ta, World of Warships Blitz ise iOS ve Android mobil cihazlarında oynanabilir. 

Resmi web sitesi: http://www.worldofwarships.eu

Wargaming Hakkında

Wargaming, merkezi Lefkoşa, Kıbrıs’ta bulunan ödüllü bir çevrimiçi oyun geliştiricisi ve yayıncısıdır. 1998’den beri faaliyet gösteren Wargaming, Chicago, Prag, Şangay, Tokyo, Vilnius ve Belgrad’daki stüdyoları da dahil olmak üzere dünya çapında 16 ofisi ile oyun endüstrisinin liderlerinden biri haline gelmiştir. Milyonlarca oyuncu Wargaming’in oyunlarını tüm büyük oyun platformlarında oynamaktadır. Önde gelen oyunlarımız arasında oynaması ücretsiz hit World of Tanks, World of Warships ve World of Tanks Blitz bulunmaktadır.

 Resmi web sitesi: wargaming.com

World of Warships Türkiye Topluluk Etkinliği