Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı olarak Genshin Impact ile oyunun Türkçe dil desteğinin lansmanını duyurmak ve kutlamak üzere birçok farklı başlıkta iş birliktelikleri gerçekleştirdik. Bu kapsamda oyunun Türkçe oluşunu büyük bir Drone Show etkinliği ile kutladık. Etkinliğimizin ve oyunun Türkçe oluşunun duyurulması amacı ile dijital PR çalışmaları da gerçekleştirdik.

Genshin Impact Drone Show PR Yönetimi Hakkında

Etkinlik öncesinde gerçekleştirdiğimiz PR çalışmamız ile, bu görsel şöleni tüm oyun severlere duyurduk. PR bültenimizde etkinlik detayları, oyunun yeni dil desteği ve bunu kutlamak üzere Gezgin’lere dağıtılacak oyun içi hediyelerin ayrıntılarını paylaştık. Bültenimiz, dijital oyun endüstrisi ile ilgili web siteleri ve diğer haber medya siteleri de dahil olmak üzere Türkiye’de haberler paylaşan 91 farklı yerde yayınlandı.

19 Aralık 2022’de Üsküdar Salacak sahilinde gerçekleşen etkinliğimizin ardından yayınlanan bültenimizde ise Gezginlerle birlikte kutladığımız etkinliğin ayrıntılarını fotoğraflar ve görsel detayları ile birlikte paylaştık. Yayınladığımız bülten, dijital oyun endüstrisi ile ilgili web siteleri ve diğer haber medya siteleri de dahil olmak üzere Türkiye’de haberler paylaşan 115 farklı yerde yayınlandı.

Genshin Impact Drone Show Dijital PR İçerikleri

Aralık ayı içerisinde 2 basın bülteni toplam 206 farklı dijital mecralarda yer aldı. Yayınladığımız basın bültenlerinin başlıkları ve detayları:

1) Genshin Impact, Türkçe Dil Desteğinin Yayınlanmasını İstanbul’da Bir Drone Gösterisiyle Kutluyor

Dünya çapında etkileşimli bir eğlence markası olan HoYoverse, yeni eklenecek Türkçe dil desteğini kutlamak adına 9 Aralık 2022 tarihinde İstanbul semalarında bir Drone Gösterisi organize edecek. 7 Aralık’ta yapılacak yeni sürüm güncellemesi ile birlikte, oyuncular bu devasa fantastik dünyayı tamamen Türkçe olarak keşfedebilecekler.

2) Genshin Impact Türkçe Dilinin Eklenişini Drone Işık Gösterisiyle Kutladı

Dünya çapında etkileşimli bir eğlence markası olan HoYoverse, geçtiğimiz Cumartesi günü İstanbul’da, Genshin Impact Drone Işık Gösterisine ev sahipliği yaptı ve yeni çıkan Türkçe dil desteğini yerel oyuncu topluluğuyla birlikte kutladı.

Genshin Impact Drone Show PR

Tags: digital game marketing in turkey / digital game pr / Drone / Drone show / game agency / game agency in turkey / Genshin Impact