Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı olarak 101XP partnerliğinde, FIFA Online 4’ün 2021 yılında, Türkiye’deki pre-launch ve launch dönemindeki marketing projeleri kapsamında çalışmalarda bulunduk.

Projemizde 15-40 yaş aralığındaki oyunseverleri ve futbolsever kitleleri hedefledik.

Hedeflerimiz arasında aylık aktif oyuncu sayısını maksimize etmek, oyunun duyurularını ve oyunun çıkış süresi boyunca sürecek bir heyecan yaratmak, dikkat çekmek, insanları resmi FIFA Online 4 Türkiye sosyal medya ve Discord kanallarına yönlendirmek ve ön sipariş satışları yapmak yer alıyordu.

Bu hedeflerini gerçekleştirmelerine olanak sağlamak amacıyla wtcN, Kendine Müzisyen, Arden Papazyan, Emrecan Önal, Ümidi ve Transfer Fısıltıları ile birlikte çalıştık

FIFA Online 4 Influencer Marketing Projesinde Neler Yaptık?

Türkiye’de futbolla alakalı popüler YouTube kanallarından Arden Papazyan, Emrecan Önal ve Ümidi ile, ayrıca popüler Twitch kanallarından wtcn, Kendine Müzisyen ile gerçekleştirdiğimiz canlı yayınlar ile FIFA Online 4, geniş kitlelere ulaşmış oldu. 

Oyunu duyurmak ve marka bilinirliğine katkıda bulunmak için yaptığımız influencer marketing projesinde, işbirliği yaptığımız kanallarının videolarının genel istatistikleri aşağıdaki şekilde gelişti;

  • 500.000+ izlenme,
  • 30.000+ beğeni,
  • 1.500+ yorum,
  • Twitch’te wtcN ve Kendine Müzisyen 2 saatlik canlı yayın yaptı.

Projede yer alan içerik üreticileri, oyununun bilgisayar üzerinden ücretsiz olarak oynanabildiğini, oyunda türkçe dil desteğinin olduğu belirttiler. Ayrıca eşsiz ve heyecanlandıran maç anlatımı ile Murat Kosova ve dinamik yorumlarıyla Nebil Evren’nin spiker olarak oyunda yer aldığından ve oyunun türkçe spiker desteklediğinden bahsettiler.

Çevrimiçi olarak diğer liglerle de oynanabilen ve istediğiniz takımı seçebildiğiniz Kulüp Takımı ve Fantezi Takımı isimli oyun modlarını tanıttılar. Bu oyun modlarını oynadılar ve oyun içinde yer alan paketleri açtılar. Buna ek olarak Türkiye’de açılan serverlar sayesinde oyunun en düşük gecikmeyle oynanabileceğini söylediler.

İzleyicileri, videolarının açıklama kısmındaki linkten, FIFA Online 4 oyununun web sayfasına yönlendirdiler. Bu sayfaya 27 Ağustos’tan önce kayıt olan oyuncuların, oyunun erken erişim sürümüne ücretsiz olarak erişebileceğini söylediler. Erken erişim sürümüne sahip olan oyuncuların çeşitli hediyeler kazanacağını belirttiler.

FIFA Online 4 Hakkında

FIFA Online 4, 101XP tarafından yayımlanan oynaması ücretsiz ve çok oyunculu bir çevrimiçi futbol oyunudur. 

Kendi futbol hikayeni yaz! 17,000’den fazla geçmiş ve aktif yıldız, 600’den fazla takım ve 30’dan fazla futbol ligi sana en gerçekçi deneyimi yaşatacak!

 

 

 

FIFA Online 4 Influencer Marketing 2021

Tags: game agency / game marketing / gaming agency / gaming in turkey / influencer / influencer marketing