Battle Royale (hayatta kalma oyunu) türünde bir oyun olan Garena Free Fire, 111 Dots Studio tarafından geliştirildi. Üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan çevrim içi aksiyon oyunu, 2019 yılının en çok indirilen mobil oyunu olma unvanını da taşıyor.

Bir adada rakiplerinizle baş başa kaldığınız oyunda, amacımız sona kalan kişi olarak oyunu kazanmak. Adanın herhangi bir bölgesine iniş yaptıktan sonra silah, bomba, zırh, tıbbi malzeme gibi ekipmanları toplamanız gerekiyor. Daha sonra alanın daralmasıyla birlikte karşınıza çıkan rakipleri eleyerek 1.’lik koltuğuna oturabilirsiniz. Tek başınıza oynayabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla veya tanımadığınız kişilerle de dört kişilik ekip olarak mücadele edebilirsiniz.

Christiano Ronaldo İle İşbirliği

Popülaritesini git gide artıran oyun Operation Chrono isimli güncellemeyle birlikte dünya çapında kendisine olan ilgiyi yükseltti. Yaşayan efsane Cristiano Ronaldo ile ortaklığa giden Garena Free Fire, ünlü oyuncuyu temsilen oyuna “Krono” isimli bir karakter de ekledi.

Garena Free Fire Branding Kampanyası

Garena Free Fire için yaptığımız branding kampanyası için ilk olarak hedef kitlemizi araştırdık. Ardından bu hedef kitlenin en çok ziyaret ettiği, sayfa trafiği yüksek olan web siteleri ile iletişime geçtik. Bütçemize uygun olduğunu belirlediğimiz en verimli sitelerle 15 gün ve 1 aylık anlaşmalar gerçekleştirdik. Sayfa giydirme ve banner alanlarından yararlandığımız kampanya ile birlikte Garena Free Fire turnuvalarını da duyurduk.

Garena Free Fire Website Branding Ocak 2021

Tags: banner / battle royale / branding / christiano ronaldo / dijital pazarlama / gaming in turkey / garena free fire / oyun / sayfa giydirme