Junkyard Tycoon Şubat ve Mart Sosyal Medya

Pazarladığınız ürün her ne olursa olsun, kullanıcılar tarafından bir geri bildirime ihtiyaç duyar. Sektör bağımsız her ürün için ve tabii ki oyunlar için de geri bildirimin ve destek almanın ilk akla gelen yolu, sosyal medya üzerinden iletişime geçmektir. Oyuncular, oyunla ilgili ne severlerse ya da neyden nefret ederlerse direkt olarak sosyal medya kanallarınızdan size ulaşırlar. Türkiye’de ve globalde de destek talebi açmadan önce ilk başvurulan yer her zaman sosyal medya kanalları olmuştur.

Junkyard Tycoon Şubat ve Mart Sosyal Medya

  • Sosyal Medya Stratejisi Oluşturma
  • Sosyal Medya Yönetimi (İçerikler ve Görseller)
  • Sosyal Medya Denetimi
  • Raporlama

Biz de hem oyunu doğru bir şekilde oyunculara anlatabilmek, sosyal medya kanallarını büyütebilmek ve kullanıcılarla her türlü iletişimi ve etkileşimi sağlayabilmek için Gaming in Turkey ekibi olarak önce bir sosyal medya stratejisi oluşturduk. Bu strateji kapsamında, oyunun içeriklerini, ipuçlarını ve dikkat etmeleri gereken noktaları Junkyard Tycoon’un sosyal medya kanalları aracılığı ile oyunculara duyurmaya başladık. Giveaway etkinlikleri ile hem sosyal medya kanallarında büyüme sağladık hem de oyuncuların sayfalarla etkileşime girmesini sağladık.

Junkyard Tycoon Türkiye ile birlikte toplamda 10 farklı ülkede yoğunlukla oynanmakta. Oluşturduğumuz sosyal medya stratejisine ve oyunun diline uygun içerikler ve görseller hazırlayarak Facebook ve Instagram kanallarında oyuncularla etkileşime geçtik.

Oyuncuların oyun ile ilgili geliştirme fikirlerini ya da oyun içerisinde yaşadıkları tüm problemleri, eğer araştırma gerekmiyorsa önce sosyal medya kanalları üzerinden çözmeye çalıştık. Araştırma gereken durumlarda ise oyuncuları destek sistemine yönlendirerek problemlerini çözmeleri için yardımcı olduk.

Geriye dönüp baktığımızda 2 ay içerisinde Junkyard Tycoon’un sosyal medya kanallarında ortalama %5’lik bir büyüme sağladık.

Junkyard Tycoon Şubat ve Mart Sosyal Medya

Junkyard Tycoon Şubat ve Mart Sosyal Medya
Junkyard Tycoon Şubat ve Mart Sosyal Medya – 3
Junkyard Tycoon Şubat ve Mart Sosyal Medya
Junkyard Tycoon Şubat ve Mart Sosyal Medya – 7

Junkyard Tycoon Şubat

Tags: creative agency / gaming agency / Junkyard Tycoon / mobile games / social media / social media agency / tycoon games