Gaming in Turkey olarak bilgisayar çevre birimleri ve aksesuarları, kulaklık, fare ve klavye gibi oyun ekipmanlarıyla tanınan, dünyanın en popüler üreticilerinden Razer’in e-pin satış platformu olarak faaliyet gösteren Razer Gold sitesi için dijital pazarlama kampanyası gerçekleştirdik.

Razer Gold Dijital Pazarlama Ocak – Haziran 2021

Razer Gold, birçok oyun ve platformda kullanabileceğiniz e-pinler satmaktadır. Steam Cüzdan Kodu, Mobile Legends: Bang Bang ve daha pek çok mobil oyunun yanı sıra League of Legends ve VALORANT gibi PC platformunda yer alan oyunlar ile Tinder ve Paktor gibi mobil uygulamalar için de e-pin ve abonelik satış noktası görevi görüyor.

2021 yılında Razer Gold için yapılan dijital pazarlama kampanyalarında, Razer Gold’un Türkiye pazarındaki hedeflerine ulaşması için hedef kitle analizi, anahtar kelime araştırması ve SEM’e odaklandık. Google Ads ile oyuncuları ve mobil uygulama abonelerini hedefleyerek kendi ihtiyaçlarına göre arama ve GDN reklamlarıyla karşılaşmalarını sağladık. Reklam oluştururken oyuncuların oynadığı oyunlara göre hedefleme yaptık. Bu sayede potansiyel tüketicilerin ve müşterilerin marka ile karşılaşmaları ve satın alma davranışı sergilemeleri sağlanmıştır.

Razer Gold Dijital Pazarlama Ocak – Haziran 2021

Tags: click / digital campaign / digital marketing / dijital pazarlama / facebook business / google ads / gösterim / razer / razer gold / reach / tıklama