SteelSeries Steel Talents Projesi! Oyun dünyasının vazgeçilmez lider markası SteelSeries ile yaptığımız projede içerik üreten oyunculara destek olmak adına Steel Talents’ı başlattık. 16 Ekim 2020 tarihinde proje kapsamında SteelTalents.com adresinden başvuruları başlattık ve bu hayal ötesi yolculuğa #GlowUp mottosuyla umut dolu bir kapı açtık.

2020 yılına oyun dünyasına yenilikler sunarak başlayan SteelSeries, sürprizlerine Steel Talents ile devam etti. Oyunculara ekipman konusunda birçok seçenek sunan marka, düzenlediği yarışma Steel Talents ile yayıncı olarak kitlesini büyütmek isteyen oyunculara hayallerinin peşlerinden gitmeleri için büyük bir fırsat yarattı. Yarışmaya katılan yayıncılar, SteelSeries ile birçok farklı deneyim yaşamaya hazırlandı.

SteelSeries Steel Talents Ödülleri ile Yayın Kariyerini Baştan Yaz

Steel Talents yarışması ile kendini en iyi şekilde anlatabilen, iletişimi ve hitabeti güçlü, oyunlar konusunda bilgili micro yayıncılar SteelSeries Arctis 9 Kablosuz Kulaklık, SteelSeries Apex Pro Klavye, SteelSeries Rival 3 Kablosuz Mouse ve SteelSeries QcK Prism Cloth XL Mousepad, bilgisayar, oyuncu koltuğu ve oda dekorasyonu kazanmanın yanı sıra 1 senelik SteelSeries Influencer Anlaşması’na imza atma şansı da yakaladı. Adaylar hazırladıkları başvuru videolarını kendi YouTube kanalları üzerinden #steeltalentsbaşvuru etiketiyle internete yükledi. Oyun dünyasının sevilen isimlerinden İzemco, Theta, Dost Kayaoğlu ve Akagreen ile SteelSeries Türkiye Müdürü İlkay Tepe ve Gaming in Turkey İş Geliştirme ve Pazarlama Uzmanı Enis Sargın’dan oluşan jüri üyeleri ise bu videolar arasından seçimlerini yaptılar.

Yarışmada bir üst tura geçebilen adaylar, Twitch kanallarında belirli bir tarih aralığında en az  7 gün yayın yaptılar. Yaptıkları yayınların toplam saati 30 saatten az olamayacaktı. Yarışmacılar bu koşullar altında yayında birbirinden farklı içerikler ve fikirler üreterek bu yarışma sayesinde akıllarındaki tüm fikirleri belirli bir kitleye sunabildi. Jüri üyeleri İzemco, Theta, Dost Kayaoğlu ve Akagreen önderliğinde yayıncılık hakkında bilgi alışverişinde bulunabildiler. Finalde halk oylaması ve jüriden aldıkları puanlar sonrası SteelSeries Steel Talents şampiyonu Aybars Algan oldu.

SteelSeries Steel Talents Projesi!