World of Warships: Legends oyununda unutulmaz deniz savaşlarını deneyimletiyor. Titizlikle tasarlanan 15 harita üzerinde; muhrip, kruvazör ve zırhlılar olarak üç sınıfa ayrılan 50 gerçekçi gemiyle savaşlara katılabilirsiniz. Denizcilik tarihinde iz bırakan efsanevi komutanları alıp, gemilerinizi yükseltip, heyecanlı ve sürükleyici savaşlara girerek denizlerin efendisi olma yolunda tüm dünyadan oyunculara karşı mücadele edebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak oynanabilen World of Warships, sizi 20. yüzyılın en korkutucu savaş araçlarının dümenine geçirerek, ekip tabanlı, çevrim içi bir deniz çatışması deneyimi yaşatıyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte gerçek dünyada yer almış efsanevi ve tarihsel gemilerle kendi filonuzu oluşturun ve diğer oyunculara karşı savaşabilirsiniz.

World of Warships LIVAD Dijital Pazarlama Projesi

Dünyanın en çok oynanan deniz savaşı simülasyonu oyunlarından biri olan World of Warships için gerçekleştirdiğimiz dijital pazarlama kampanyasında ana hedefimiz oyunu yeni oyuncularla tanıştırmak ve dönemsel olarak gerçekleşen bir kampanyadan faydalanmalarını sağlamak oldu.

Planladığımız kampanya kapsamında canlı yayın platformlarında oyuncuların karşısına çıkma fikri ekibimizin oldukça hoşuna gitmişti. Durum böyle olunca hemen hangi tür oyunları, hangi oyunları ve ne tür yayınları hedefleyebileceğimiz konusunda çalışma gerçekleştirdik.Ardından markamızın da onayını alarak reklam kampanyamızı başlattık. Bu kampanya sürecini LIVAD ile yürüttük. 

Kısaca LIVAD

LIVAD, markaları yayıncılarla buluşturan son teknoloji canlı yayın reklamcılık ürünleri geliştirir. Geliştirilen bu teknoloji, markaların izleyicilerin karşısına çıkarken keyiflerini bölmeden, araya girmeyen, zarif ve etkileşimli reklamlar sunmasını sağlar. 

Kampanya Süreci

Livad Kampanyası 12-28 Şubat 2022 tarihleri boyunca yayındaydı. 1M gösterim hedefimize 28 Şubat itibarıyla ulaştık. 285 free viewselde ettik ve Total gösterimimiz 1.000.285 oldu. Tıklama hedefimiz bulunmayan kampanyada 3.855 tıklama elde ettik, CTR değerimiz ise 0,39%.

Kategori bazında en yüksek tıklamaları Just Chatting, VALORANT, LoL, GTA V ve Knight Online’dan elde ettik.World of Tanks gösterim sıralamasında 14. Sırada yer alırken tıklamada 8. Sırada.

Kategori bazında en yüksek gösterimi LoL, Just Chatting, VALORANT, GTA V ve Lost Ark’tan sağladık.

World of Warships LIVAD Dijital Pazarlama Projesi

Tags: dijital pazarlama / game agency / game agency in turkey / Livad / World of Warships