PUBG: NEW STATE Dijital Pazarlama Kampanyaları! PUBG (PC)’nin de yapımcısı olan Krafton INC. tarafından geliştirilen PUBG: NEW STATE, mobil için geliştirilen bir Battle Royale oyunu. Çıkış yapmaya hazırlanan ve Türkiye’den çok büyük beklentileri olduğunu bildiğimiz markamız için Gaming in Turkey olarak hızlı ve özenli bir şekilde çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

PUBG: NEW STATE Dijital Pazarlama Kampanyaları!

İlk olarak kampanyalarımızın yayınlanacağı kanallar için araştırmaya başladık. Pek çok kanal arasından elemeler yaparak planımızı markayla paylaştık. Onların da isteklerini ve hedeflerini dikkate alarak düzenlemeler gerçekleştirdik. Kullanıcı kazanmayı hedeflediğimiz ilk dijital pazarlama dönemimizde oyun ön kayıt aşamasına başlamıştı. Google Playstore, AppStore ve web site yönlendirmeleriyle başlayan kampanyamız için haftalık olarak optimizasyonlar yaparak markamızı raporla bilgilendirdik. Kampanya döneminde bütçe aktarımları ve tamamen kullanmaya ara verdiğimiz kampanyalar da oldu. Yaşa, ilgi alanına ve daha birçok faktöre göre kurulumlarını gerçekleştirdiğimiz reklamlarımızdan verim alamadıklarımızı kapatarak verim aldığımız kampanyalar üzerinden ilerledik. Ön Kayıt Aşaması’nda gerçekleştirdiğimiz A/B testleri ile markamızın önümüzdeki süreçteki kampanyaları için de önemli bilgiler elde ettik ve veri tabanı oluşturduk.

Facebook, Instagram, Google Ads, YouTube, TikTok ve AppSamurai Ön Kayıt döneminde kullandığımız dijital pazarlama kanalları arasında yer aldı.

Lansman dönemine doğru yaklaşırken Ön Kayıt döneminden öğrendiklerimizi kullanma yoluna gittik. Türkiye Lansman Partisi etkinliği ile pek çok ünlü ismi stüdyoda konuk eden PUBG: NEW STATE, 11 Aralık tarihinde resmi olarak oyuncularla buluştu. Biz de kampanyalarımızı tam olarak bu tarihte başlattık. Bu sefer gösterim odaklı bir kampanya planı oluşturduk. Bu sayede oyunun çıktığını daha fazla insana duyurabilecektik. Display ve Video reklamların yanı sıra Native içerikler de oluşturuldu.

Lansman Dönemi kampanyaları için Ekşisözlük, Onedio ve teknoloji siteleriyle birlikte çeşitli reklam ağlarıyla da çalıştık. Onedio ve Ekşisözlükte ürettiğimiz içeriklerle birlikte ziyaretçilerin dikkatini çektik. Gösterim odaklı kampanya döneminde elde ettiğimiz tıklama sayıları ise başarımızı yükseltti. Hedef kitlemizin dikkatini çekebileceğimiz farklı alanlarda da videolar yayınlamaya devam ediyoruz.

PUBG: NEW STATE Dijital Pazarlama Kampanyaları

PUBG: NEW STATE Dijital Pazarlama Kampanyaları!

Tags: digital marketing / dijital pazarlama / game marketing / kullanıcı kazanımı / oyun reklamı / pubg new state / tiktok / user acquisition