Gamer Arena birçok Mobil, PC ve Konsol oyununda oyuncuların istedikleri yerden düello ve turnuvalarla mücadele edebildikleri, kripto para ve ödüller kazanabilecekleri bir rekabetçi oyun platformudur.

gamerarena.com adresi üzerinden herkese açık olan Gamer Arena, 400.000 üzerindeki kullanıcı sayısı ile Türkiye’nin en büyük ve en aktif rekabetçi oyun topluluğudur.

Gamer Arena, oyun severlere site içerisindeki para kazanabileceği düellolar dışında, rekabeti arttırmak adına sıralama turnuvaları düzenliyor. Sıralama turnuvaları, Gamer Arena içerisinde yer alan oyunlar üzerinde gerçekleşiyor. Gamer Arena üzerinden duyurulan sıralama turnuvaları ile oyuncular hem kıyasıya rekabeti yaşıyor hem de düellolar dışında para kazanabiliyorlar.

Gamer Arena 2022 Dijital Pazarlama Yönetimi İçin Neler Yaptık?

Hem bir turnuva platformu hem de kripto para birimleri GAU Token’la öne çıkan Gamer Arena için gerçekleştirdiğimiz dijital pazarlama çalışmalarında ilk amacımız doğru bir hedef kitle belirleyebilmek. Kampanya planlamamızı yaparken hem oyuncuları hem de yatırım olarak kripto paralarla ilgilenen kişileri hedefleyerek ilerlememizin iyi sonuçlar getireceğini düşündük ve bu şekilde devam ettik.Markamızın talebi doğrultusunda bütçemizi de göz önünde bulundurarak Türkiye dışında da reklamlarımızı İngilizce olarak yayınladık. Bu reklamlar için de yine birkaç farklı platform ile yol aldık.

Hedefe Yönelik Kampanyalar

Gerçekleştirdiğimiz ilk kampanyalarla birlikte sitedeki oturumların sayısında artış hedefledik. Kayıt olan kullanıcıların artışıyla birlikte platform üzerinde gerçekleştirilen düelloların sayısı da yükseldi ve başarılı bir dijital pazarlama süreci geçirdik.Tüm bu süreçte A/B testleri gerçekleştirerek farklı kampanya modelleri, farklı kreatifler ve farklı metinlerle en iyi sonuca ulaşmaya çalıştık.

Gamer Arena 2022 Dijital Pazarlama Yönetimi

Tags: digital marketing / dijital pazarlama / Gamer Arena