Gaming In Turkey | MENA | EU Oyun ve Espor Ajansı olarak Türkiye’nin en çok oynanan FPS oyunlarından Wolfteam için Masal Şatosu: Peri Hırsızı programına entegrasyon gerçekleştirdik. 

Masal Şatosu: Peri Kral dizisi, başrollerini Ecrin Su Çoban, Berat Efe Parlar, Gülse Göçer, Berkan Hamedi ve Ali Magnitou’nun paylaştığı bir macera dizisidir. Dizide Kara Kraliçe ile yeni yardımcısı Kali’nin tüm ilham perilerini kaçırmaya başladığı bir evrende gerçekleşen fantastik bir macera hikayesi anlatılmaktadır. Maceranın baş karakterleri Neşe, Can, Aslı, Akın ve Bora, Masal Diyarı Kralı’nın çağrısıyla ilham perilerini bulmak için Kara Kraliçe’nin yardımcısı Kali’yle mücadele ederler. Çıktıkları bu serüvende ise kendilerine yardımcı olacak sihirli eşyalar ustası Pastacı’yı bulmak için de nefes kesen bir mücadele verirler.

Gerçekleştirdiğimiz bu entegrasyonla, Türkiye’nin en popüler yerel medya hizmeti sağlayıcısı Blutv’nin popüler içeriklerinden biri olan Masal Şatosu: Peri Hırsızı dizisi aracılığı ile oyuncuların karşısına beklenmedik bir şekilde çıktık. Hedefimiz izleyicileri harekete geçirmeye teşvik etmek ve bu doğrultuda bir davranış sergilemelerini sağlayacak bir kampanya süreci oluşturmaktı. Entegrasyonumuzu Can karakterinin bilgisayar başında oyun oynadığı bir sahne ile gerçekleştirdik. Ekrana yansıyan sahnede Can’ın oynadığı oyunu Wolfteam olarak konumlandırdık. Böylelikle dizinin sevilen karakteri Can ile duygusal bağa sahip izleyicilere de doğrudan erişmiş olduk.

 

Wolfteam Hakkında:

Wolfteam, kurtların ve insanların savaşını konu alan ücretsiz MMOFPS oyunudur. Softnyx tarafından geliştirilen oyun, aksiyon severlere bambaşka bir deneyim yaşatmak için tasarlandı.Onlarca kurt, özel versiyon karakterler ve yüzlerce silah çeşitliliği ile oyuncuların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Aynı zamanda Türk oyunu olarak da kendini lanse eden Wolfteam’de oynaması birbirinden keyifli pek çok harita ve oyun modu da bulunuyor. Bu haritalar ile birlikte karakterleri ve silahları ile de Türkiye’nin kültürel mirasını oyun dünyasına getirdi. Taksim Haritası, Mardin Haritası, Gaziantep Kalesi Haritası, Göbekli Tepe Haritası, Ateş ve Barut karakterleri bunların başlıcaları. Ayrıca Türk motifleri kullanılan pek çok silahı ve Türk karakteri oyuncularla buluşturuyor. Oyunun yayın hakları ise Türkiye’de Netmarble firmasına ait.

Wolfteam Masal Şatosu TV Entegrasyonu