101XP Dijital Kampanyası

101XP Dijital Kampanyası! Web tarayıcı tabanlı efsane fantastik MMORPG oyunlarından Dragon Awaken için affiliate marketing çalışması yapıldı. Single-opt üyelik sistemi ile kayıt olunabilen Web tabanlı MMORPG Oyunu için üyelik bazlı bir çalışma yapıldı. 101XP firması ile yaptığımız bu ilk çalışmada, iki firma arasında başlayan iş birliği, firmanın yayıncısı olduğu diğer oyunlar ile devam edecek. Çalışmada, 101XP tarafından paylaşılan görsel tasarımlar, tarafımızca lokalize edilerek, kitlemize uygun şekilde düzenlenmiştir. Affiliate ağımızdaki internet siteleri, lokalize edilen görseller daha yüksek dönüşüm oranları ulaştı ve çalışmamız beklediğimizden daha kısa sürede tamamlandı. İkinci çalışmada ise 101XP firması tarafından yeni görseller beklenmekte ve daha sonrasında bu görseller üzerinde tekrar çalışmalarımız devam edecek.

101XP firması ile yapılan affilite çalışmasında, her bir internet sitesi ayrı tanımlanarak, ağımızdaki internet sitelerinden gelen dönüşler ayrı olarak değerlendirilmiştir. Dönüşümlerin, Day 1 – Day 7 olarak takip edildiği sistemde, retention oranına ek olarak gelen dönüşümlerin oyun içi harcamaları da 101XP tarafından sürekli kontrol edilmiştir. D1 – D7 dönüşümlerine ek olarak oyun içi harcamalarından memnun olduğumuz internet sitelerine ağırlık verilmiş ve hem dönüşüm hem de oyun içi harcamalar artırılmıştır.

Rusya menşeili 101XP firmasına ait olan web browser MMORPG oyunu Dragon Awaken, ülkemizde de oldukça ilgi görüyor. Herhangi bir indirme olmadan tarayıcınız üzerinden oynayabileceğiniz oyunda, grafikler ve müzikler de oldukça yüksek kalitede. Yer yer sıra tabanlı yer yer durmaksızın süren aksiyonda heyecan verici savaşlar sizleri bekliyor. Mitoloji ve tarihten önemli karakterlerin de yer aldığı oyun kahraman gelişimi konusunda da oldukça detaylı ve başarılı.

Savaşların oldukça hızlı geliştiği oyunda MMORPG oyunlarında sık sık karşılaştığımız zindan sistemi de mevcut. İndirme yapmadan sadece giriş yaparak savaşlara katılabilirsiniz. Oyunun ismini de aldığı ejderhalar da oyunda mevcut. Komutanınızdan aldığınız emir doğrultusunda arkadaşlarınızla birlikte ejderha avına çıkıyorsunuz ancak yolunda gitmeyen bir şey oluyor. Ejderhanın gücüne sahip oluyorsunuz ve efsanevi ejderha şövalyeleri arasına katılıyorsunuz. Elbette bu güce sahip olmanın bir bedeli var. Düşman ordularıyla çarpışıyor, karanlık zindanlarda canavarlarla yüz yüze geliyor, avlıyor, şövalyelerle dövüşüyorsunuz. Karakterinizi geliştirdikçe oyun daha da heyecanlı oluyor. Yeni zindanların kilidi açılıyor, yeni düşmanlarla karşılıyor, yeni oyun modlarıyla tanışıyorsunuz.

101XP Dijital Kampanyası
101XP Dijital Kampanyası Gamer in Turkey

101XP Dijital Kampanyası – Purple Pan Creative Agency

Tags: 101XP / affiliate marketing / digital marketing / Dragon Awaken / games marketing / mmorpg games