Razer Gold Mobile Legends Online Turnuva 1! Dünya’da Korona Salgını devam ederken birçok endüstri sekteye uğradı. Gıda, giyim, eğitim gibi alanlarda ya her şey durma noktasına geldi ya da online tarafa kaydı. Her krizden güçlenerek çıkan oyun sektörü ise Korona ile %40’larda bir büyüme oranına sahip. Günümüzde oyunlar, salgını kontrol etmekte Dünya Sağlık Örgütü’nün dahi dikkatini çektiği önemli bir konu haline geldi. Buradan yola çıkan firmalar da hedef kitlelerine ulaşmak için oyunları ve elektronik sporları hedef almış durumda. Biz de Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı olarak bir çok markamıza Online Turnuvalar düzenliyoruz. Bazı turnuvalarımız direk müşterileri memnun etmek amaçlı iken, bazıları ise çalışanlara yönelik oluyor. A’dan Z’ye tüm prosesi gerçekleştirdiğimiz online turnuvaların eksiksiz bir şekilde yapılması için tüm ekibimiz her turnuvada görev alıyor.

Razer Gold Mobile Legends Online Turnuva 1

RAZER GOLD MOBILE LEGENDS ONLINE TURNUVA 1 NASIL GEÇTİ?

Dünya’nın en büyük dijital cüzdanlarından partnerimiz Razer Gold ile oyunculara ulaşmak için online bir turnuva yapmayı kararlaştırdık ve Gaming in Turkey’in deneyimli ekibi Nisan ayının sonlarında yapılan Mobile Legends Bang Bang MLBB turnuvasını hazırladı. Razer Gold tarafından belirlenen ödüller ilk 3 takım için duyuruldu ve 32 takımlı turnuvanın kayıtları 25 Nisan Cumartesi açıldı. 28 Nisan Salı günü kapatılan kayıtlara 2.5 günde 60’tan fazla takım başvurdu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda 32 takım seçilerek turnuvaya katılmaya hak kazandı. 29 Nisan Salı ve 30 Nisan Çarşamba günleri yapılan elemeler sonunda 4 takımlı yarı final maçları 1 Mayıs Cuma günü, Nimo TV’den yapılan canlı yayınla seyircilere aktarıldı. 3 saatlik yayın maratonundan sonra BEDEL isimli Mobile Legends Bang Bang MLBB takımı, tüm rakiplerini yenerek Razer Gold Mobile Legends Şampiyonu oldu. BEDEL ile şampiyonluk mücadelesine çıkan De Vité takımı ikinci olurken, şampiyonluk maçıyla aynı anda oynanan 3.lük mücadelesinde gülen taraf Unreal oldu ve Razer Gold tarafından verilen ödüllerin sahipleri ortaya çıktı. Bu sıralamaya göre Unreal takımı 250 TL değerinde Razer Gold, De Vité takımı 500 TL değerinde Razer Gold ve BEDEL takımı 1250 TL değerine Razer Gold kazanarak turnuvayı şampiyon bitirdi.

Razer Gold Türkiye Genel Müdürü Razer Gold Türkiye Genel Müdürü Yeşim Algan Çapanoğlu yaptığı açıklamada “Razer Gold Türkiye olarak oyuncular ile bir araya geleceğimiz etkinliklerimize devam edeceğiz. Razer ‘by gamers for gamers’ mottosuyla her zaman oyuncunun yaninda, harcarken kazandıran bir markadir ve ayni zamanda oynarken de kazandırmak istiyoruz. Yetenekli Türk oyuncularının e-spor müsabakalarında kendilerini göstermelerine fırsat tanımak ve daha renkli, daha mücadeleci müsabakalar için planlamalarımız devam edecek. Razer Gold Türkiye olarak oyuncular ile bir araya geleceğimiz etkinliklerimiz önümüzdeki zamanlarda da gerçekleşmeye devam edecek’ diyerek Razer Gold’un önümüzdeki ayda da farklı oyun turnuvalarıyla oyuncularının karşısına çıkacağını belirtti. Türkiye’nin en büyük dijital cüzdanı Razer Gold, 2 milyona yakın üyesi ve 2000’in üzerinde oyuna sağladığı özel indirimler ve avantajlarla oyuncuların ilk tercihi arasında yer alıyor. Önümüzdeki süreçte oyunculara daha yakın olmayı hedefleyen Razer Gold ekibi, özellikle Korona virüs sebebiyle #evdekal’mak zorunda olan oyuncuları bir araya getirerek sevdikleri oyunlarda heyecanlı bir rekabete girmelerini hedefliyor.

Espor turnuvaları farklı markalar için önümüzdeki günlerde devam edecek

Gaming in Turkey ekibinin espor tarafındaki turnuvaları, Razer Gold ve farklı markalar için önümüzdeki günlerde devam edecek. Özellikle Mayıs ayının ilk haftasında özel bir PUBG PC turnuvasına hazırlık yapan GIT Espor ekibi, online turnuvalar için sosyal medyadan operasyona, canlı yayınlardan turnuva sitelerine kadar her detayı özenle hazırlayarak oyuncuların beğenisine sunuyor. Son dönemde öne çıkan dijital yayın kanallarının yanı sıra Twitch ve Youtube gibi klasik kanallardan da yayın yapabilen GIT Espor ekibi, marka sponsorluğunda hazırlanan turnuvaların online tarafta geçtiğimiz zamana göre daha fazla olacağına dikkat çekiyor. Offline turnuvaların her zaman önemli ama virüs sebebiyle evde geçirilen zamanın arttığı bu dönemde online turnuvalar eskisinden daha çok tercih ediliyor. Markasına önem veren ve özellikle gençlere ulaşmak isteyen firmalar oyun ve espor sektörüne yatırım yapmaya devam ediyor. Kaliteli ve sorunsuz bir espor keyfi için Gaming in Turkey ekibi tüm kadrosuyla markalar için A’dan Z’ye planlanmış paket turnuvalar hazırlıyor ve oyunculara heyecanlı, rekabet dolu anlar yaşatıyor.

Önümüzdeki günlerde yeni turnuvalarda görüşmek üzere…

Razer Gold Mobile Legends Online Turnuva 1

Tags: espor / espor agency / espor ajansı / esports agency / esports in turkey / razer / razer gold / razer turkey / razer türkiye