Razer Gold, dünya çapındaki oyuncular için tasarlanmış, oyun dünyasında popüler olan Razer markası tarafından desteklenen sanal bir kredi sistemidir. 34.000’den fazla oyun ve uygulamada kullanılabilen oyun ve oyun içi ücretli içerikleri pratik bir şekilde satın almayı sağlayan sanal cüzdan sistemidir.

Razer Gold; oyun, oyun içi, uygulama ve platformlarda güvenli ve hızlı bir şekilde ödeme yapmaya yarar ayrıca kendi oyun kütüphanesinden oyun satın almayı da sağlar.Razer Gold Pin ile yapabileceklerinizden birkaçı aşağıda sıralanmıştır:

  • Oyun ve oyun içi ücretli içerikleri satın alma
  • Razer Gold alımında daha fazla promosyon ve avantajlardan yararlanma
  • Razer Gold harcadıkça Razer Silver kazanma
  • Online ve fiziksel olarak birçok platformda satın alma seçeneği

Razer Gold Dijital Pazarlama Yönetimi İçin Neler Yaptık?

Gaming in Turkey olarak Razer Gold için 2022 yılında dijital pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz kampanyalarda, Razer Gold’un Türkiye pazarındaki hedeflerine ulaşması için hedef kitle analizi, anahtar kelime araştırması gerçekleştirip kitle sinyallerinden faydalandık. Duyarlı Görsel Reklamlar ve SEM’e odaklandık. Google Ads ile Kampanya kurulumlarında oyunların türlerine ve oyuncuların oynadığı oyunlara göre hedefleme yaptık. Oyuncuları ve mobil uygulama abonelerini hedefleyerek kendi ihtiyaçlarına göre arama ve GDN reklamlarıyla karşılaşmalarını sağladık.

 Potansiyel Müşteri Hedefleme

Kampanyalar sonucunda elde edilen veriler sayesinde retargeting yaparak dönüşümleri yükseltme konusunda önemli adımlar attık. Bu sayede potansiyel tüketicilerin ve müşterilerin marka ile karşılaşmaları ve satın alma davranışı sergilemeleri sağlanmıştır.

Razer Gold 2022 Dijital Pazarlama Yönetimi

Tags: digital campaign / digital game marketing / digital game marketing in turkey / game agency / game agency in turkey / game influencer / game influencer marketing / game marketing / game marketing in turkey / game pr / game pr in turkey / game public relation