Pokus, Türk Telekom tarafından piyasaya sunulmuş bir dijital cüzdan uygulamasıdır. Alışverişten, oyuna, yemekten eğlenceye her yerde ödeme yapılabilmesine, rehberde bulunan istenilen kişiye para gönderilmesine, arkadaşlar arasında hesapların bölüştürülmesine ve 7/24 para transferine imkan sağlayan bir uygulamadır. Pokus’un sağladığı birden fazla fayda bulunuyor. Bunlar;

  •  Kolay Hesap Açma
  •  Aidatsız
  • Temassız Alışveriş
  •  Her Yerde Geçerli
  • 7/24 Para Transferi
  • Kullanım Kolaylığı
  • Para Yükleme
  • Harca Bölüş
  • Fatura Öde
  • Avantajlı Kampanyalar

Pokus 2022 Discord ve Moderasyon Yönetimi

Gaming in Turkey olarak 2022 yılında Pokus ile olan iş birliğimizde markamız için Discord ve moderasyon yönetimi gerçekleştirdik. İlk olarak ihtiyaca yönelik bir Discord sunucusu oluşturuldu. Sunucu içerisinde yer alacak ses ve metin kanalları belirlendi. Bu kanallar kullanım alanları ve işlevlerine göre sunucu içerisinde sıralandı. Marka için oluşturduğumuz stratejiye bağlı olarak kimi kanalları yalnızca salt okunur olarak konumlandırırken, kimi kanalları topluluğun birbiriyle olan etkileşimini artırabilmesi için tasarladık. Topluluğa kişiselleştirilmiş deneyim sunmak için Discord rolleri oluşturduk. Bu roller sayesinde kullanıcı isimlerine renkler ve isimlerin yanına özel simgeler ekledik. Üyelerin sunucu içerisinde yapabileceklerini denetlemek adına her rol özenle modere edildi. Moderasyona yardımcı olabilmesi adına yapay zeka botlardan da yararlanıldı. Sunucu içerisindeki tüm botların kurulumları ve testleri gerçekleştirildi. Bu botlar aracılığıyla marka ve Discord ile ilgili destek bölümü de oluşturuldu. Destek talebi bölümünden gelen sorulara yönetici ve moderasyon ekibi yanıt verdi.

Discord İçerik Planı

Aylık olarak hazırlanan içerik planında etkinlikler, oyun geceleri, yarışmalar ve çekilişler konumlandırıldı. Moderasyon ekibimizle oyun gecelerinde üyeleri sesli sohbet kanalında buluşturarak oyun oynattık. Düzenlenen bu etkinliklerde popüler ve topluluğun ihtiyacına yönelik oyunlar seçildi. Böylelikle sunucudaki etkileşimi arttırıp aynı zamanda da eğlenerek sadık bir topluluk oluşturmayı amaçladık. Ayda iki tane olmak üzere Milli Piyango İdaresi denetiminde yarışmalar düzenledik. Bu yarışmaların sonucunda dereceye giren üyelere ödüller verdik. Canlı müzik etkinlikleri düzenleyerek hedef kitlemizin farklı ilgi alanlarına da değindik. 2022 yılında düzenlediğimiz tüm etkinliklerde marka bilinirliğini ve görünümünü Discord’a da taşımayı hedefleyerek platforma uygun içerik planı hazırladık.

 

Pokus 2022 Discord Dataları:

Toplam mesaj: 85K+ 

Ses kanallarında geçirilen toplam süre: 25 Dakika

Üye Sayısı: 1.314

 

 Markalar için Discord Yönetimi

Oyuncular arasında verimli bir sohbet platformu oluşturmak amacıyla kurulan Discord, son dönemlerde markaların da dikkatini çekmeye başladı. Özellikle oyun dünyasında da var olmak isteyen markalar için vazgeçilmez bir platform olma yolunda ilerliyor. Discord topluluk kurmak, anında geri bildirim almak, interaktif bir ortam yaratmak ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak marka görünürlüğü için oldukça önemli bir platform. Gaming in Turkey olarak markalar için en iyi Discord stratejisi ve konumlandırması sağlayarak, onların hedef kitlelerine ulaşmasında doğru adımlar atıyoruz. 

Pokus 2022 Discord Moderasyon ve Yönetimi

Tags: Discord / Moderasyon / Pokus