AI Turkey Website Dizayn: Purple Pan olarak AI Turkey sayfasını WP altyapısı ile geliştirdik. AI Turkey Website

AI Turkey Website Dizayn

  • WordPress
  • Çoklu Dil Sistemi
  • İçerik Yönetimi
  • Görsel Tasarım

AI Turkey Hakkında

Animation International Limited (AIL) Asya˜da 40 yılı aşkın bir süredir sektörün öncü lisans ajanslarından biridir.

1960’larda Bay Hiroshi Kondo tarafından kurulan AIL Asya’da 13 ülkede faaliyet göstermekte ve kendi sektörlerinin güçlü isimleriyle ortak çalışmalar yapmaktadır.

AIL; Turner, STAR TV, Viacom gibi network şirketleriyle partnerlik yapmış olup, 7Eleven, Wal-Mart, Carrefour, Tesco, McDonald’s, KFC, vb. diğer güçlü markalarla ortak çalışmalar yapmıştır.

On yıllar önce “Doraemon’u pazara sunan AIL , lisanslama ve merchandising işinde sınırlarını 13 ülkedeki resmi ofisi ve dünyanın daha birçok ülkesindeki bağlantılı firmalarıyla 100’ü aşkın markaya hizmet vererek genişletmektedir.

AI TÜRKİYE AIL’nin son iştirakidir. 2015 başında hayatına başlayan AI Türkiye, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerini de içine alan bir bölgeden sorumludur. % 100 Japon sermayeli ve merkezi Japonya’ya direkt bağlı olarak çalışan bir lisans ofisidir.

AI Turkey’in öncelikli hedefi, başta Doraemon olmak üzere tüm markalarının daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktır. AI yani Animation International, hemen hemen tüm Asya pazarında uzun yıllardır faaliyet gösteren köklü bir lisans firması ve ShoPro’nun da en büyük acentesidir.

Firmanın 2015 yılında Orta Doğu, Afrika ve Türkiye bölgelerine genişleme kararı ile birlikte AI Turkey (AI Türkiye) olarak firmanın ticari hayatı başlamıştır.

ÜRÜN LİSANSLAMA: Eğlence ve karakter lisanslama sektöründe büyük payı çocuk ve gençlere yönelik olan ürünler alırlar. Biz de oyuncak, giyim, basılı malzemeler, gıda,  içecek, video oyunları, kırtasiye ve elektronik vb. birçok alanda lisanslama yapmaktayız.

PROMOSYONEL LİSANSLAMA: Günümüzdeki popüler trend promosyonel lisanslamadır. FMCG’deki, kişisel bakımdaki ve gıdadaki birçok firma kısa dönem taktiksel kampanyalarında , farkındalık yaratmak için ve tabi ki daha çok satmak için karakterlerimizle iş birliği yapmaktadırlar.

Yani kısaca ister bisküvi, ister burger, isterseniz sağlık içeceği satın, yanında bedava vereceğiniz karakter temalı bir ürün satışlarınızı arttıracaktır.

LİSANS ORGANİZASYONLARI: Biz partnerlerimize çok etkileyici rakamlar sunuyoruz. Dünya çapında yaptığımız özel gün aktivitelerinde %27-%40 aralığında ziyaretçi artışı yaptığımızı ölçümledik.

TV VE FİLM DAĞITIMI: Sorumlu olduğumuz bölgelerde en popüler film ve TV showlarını temsil ediyoruz ve onları sinemalara, dijital ve fiziksel marketlere dağıtıyoruz. Ayrıca, iddialı olan yeni TV show ve film tekliflerine de devamlı açığız. Uzmanlığımız çocuk ve gençlik programlarıdır.

AI TURKEY WEBSİTE

Tags: ai turkey / animation international turkey / creative agency / doraemon / marketing agency / purple pan