Türkiye’nin 180 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip olan ilk entegre telekomünikasyon operatörü olan Türk Telekom’un oyun ve espor ajansı olarak 2022 yılında GAMEON’u hayata geçirdik. GAMEON, Türk Telekom’un oyun dünyasına ve oyunculara yönelik olarak oluşturduğu, genç, dinamik, avantajlı ve heyecanlı bir parçası olarak ekosistemdeki yerini aldı.

 Türk Telekom deneyimleri ve gücünü arkasına alan GAMEON, genç ve dinamik enerjisi ile 21 Şubat 2022’de oyuncuların arasına katıldı. Şubat ayında gerçekleşen lansmanın ardından son hız kampanya ve iş birliktelikleri içerikleri için çalışmayı sürdürdük. Markamız için 360 derece verdiğimiz hizmetlerin içerisinde web sitesi tasarımı ve optimizasyonu da yer aldı.

GAMEON WEB SİTE TASARIMI İÇİN NELER YAPTIK?

2022 yılında markamız için hazırladığımız web sitesinde kurumsal kimliğe, marka mesajına ve hedef kitleye uygun tasarım dili oluşturuldu. Oyun dünyasını yansıttığını düşündüğümüz neon renkler sitenin tüm alanlarında kullanıldı. Türk Telekom’un hızını, fiber kablolar ile bağdaştırarak site içerisinde akışı da sağlamak adına dikey kabloyu temsil eden tasarımlar uygulandı.

Oluşturulan kategoriler ile birlikte içeriklerin detaylandırılması ve kullanıcıların bu içerikleri kolay bulabilmesi amaçlandı. Tamamen gamerlara özel kampanya sayfası tasarlanarak GAMEON’un tüm kampanyaları aynı çatı altında birleştirildi. Oyuncuların espor takvimlerini, kayıtlarını, duyurularını takip edebileceği espor sayfası oluşturuldu. Tüm sayfalarda oyun objelerini çağrıştıracak bazı elementler kullanıldı. Genel olarak göz yormayan, sade, okunması kolay, oyuncuya ve oyun dünyasına has bir tasarım dili kullanılması amaçlandı.

GAMEON Hakkında:

GAMEON ,Türk Telekom’un oyun ve oyunculara yönelik alt markasıdır. Oyun tutkunlarına özel internet kampanyaları, sektörde önde gelen dünyaca ünlü markalarla gerçekleştirdiği oyun iş birlikleri ve daha birçok fırsatla kullanıcıların oyun keyfine değer katmak amacıyla kurulmuştur. 

 

GAMEON Web Site Tasarımı

Tags: game agency / game agency in turkey / GAMEON / Türk Telekom / Web design / Web dizayn / Web tasarım